MojAndroid

Rok 2017 je nepochybne rokom bezrámikových displejov. Veľa výrobcov začalo vo svojich mobilných zariadeniach používať práve zobrazovacie panely, ktoré majú minimálny alebo takmer žiadny rámik. Okrem toho, postupne prechádzajú k menej zaužívanému pomeru strán 18:9. Najlepšími predstaviteľmi tejto kategórie sú smartfóny LG G6 a Samsung Galaxy S8/S8+. Čoskoro sa k ním ale pridajú ďalší.

Jedným z výrobcov, u ktorého sa čaká na nasadenie bezrámikového displeja, ktorý by vypĺňal väčšiu časť prednej strany, je aj japonské Sony. Ten aj tento rok ostáva zatiaľ verný zaužívanému štandardu v podobe displejov s pomerom 16:9. Napriek tomu sa ale očakáva, že aj Sony časom predstaví smartfón so zobrazovacím panelom podobným LG G6 alebo Samsungu Galaxy S8. Naznačuje tomu aj najnovšie oznámenie zo strany spoločnosti Japan Display.

JDI totiž verejnosti predstavilo nový 6-palcový panel práve s pomerom strán 18:9 a rozlíšením 1080 x 2160 px. Medzi partnermi, ktorí ho majú použiť je medzi inými uvádzané aj Sony. JDI označuje displej ako Full Active LCD a je navrhnutý tak, aby mohol mať minimálny rámik zo všetkých štyroch strán.

 

Samozrejme, zatiaľ ide iba o špekulácie a stále presne nevieme, či a kedy sa Sony odváži použiť nový typ displejov. Dúfame však, že do skupiny zariadení s minimálnym rámikom čoskoro zaradí aj niektorú zo svojich nových vlajkových lodí.

Zdroj: phandroid

20.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+