MojAndroid

3,5 mm audio jack je tu s nami už nieľko desaťročí a veľa ľudí si bez neho ani nevie predstaviť fungovanie. Väčšina z nich má totižto vlastné slúchadlá, audio zostavy a ďalšie elektronické zariadenia, ku ktorým sa pripája práve prostredníctvom tohto konektora. V poslednom roku sa však veľa zmenilo a veľa výrobcov začína podporovať myšlienku zariadení bez 3,5 mm audio jacku. Ten nahradzujú bezdrôtovou technológiou Bluetooth a všestrannejším USB C. Na “druhú” stranu v minulom roku prešlo viacero výrobcov, vrátane Apple, LeEco, Lenova a niekoľkých ďalších, ktorí predstavili smartfóny už bez tohto konektora. Minimálne Sony však blízkej dobe 3,5 mm jack odstrániť neplánuje.

Plány zachovať vernosť tomuto typu pripojenia potvrdila spoločnosť na tlačovej konferencii v Japonsku, a to ešte koncom decembra minulého roka. Sony plánuje aj naďalej vylepšovať zvuk, ale nie na úkor konektivity, ktorá je pre mnohých zákazníkov s drahými slúchadlami, rozhodujúca. Otázne je, dokedy bude Sony odolávať, keďže sa zdá, že USB C časom starší konektor skutočne vytlačí. Aspoň pre tento rok však platí, že smartfóny od Sony 3,5 mm audio jackom budú skutočne stále disponovať.

Zdroj: androidauthority

4.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+