MojAndroid

Sony chce svoje zariadenia spopularizovať nielen ich výzorom, funkciami, či konštrukčným spracovaním, ale aj tým, že umožní developerom vyvíjať a nahrávať nové ROM. Aj preto Sony pravidelne uverejňuje zdrojové kódy kernelu a ovládače, ktoré pomáhajú pri vývoji nových ROM. Svoj vzťah s komunitou vývojárov a vyznávačov custom ROM však chce ešte viac prehĺbiť, a to sprístupnením AOSP ROM s čistým Androidom pre niektoré svoje zariadenia.

Podľa dostupných informácií chce Sony sprístupniť AOSP ROM pre všetky svoje TOP zariadenia. Hlavnou výhodou má byť možnosť výberu pre používateľa, ktorý si môže vybrať medzi nadstavbou a aplikáciami spoločnosti, alebo čistým Androidom bez ďalších služieb a nadštandardných funkcií. Samozrejme, presný dátum a podrobnosti uvedenia takýchto ROM nie sú k dispozícii, no Sony už dávnejšie sprístupnilo čístý Android aj na svojich starších zariadeniach, tu sa však vývoj v podstate zastavil.

Japonský výrobca sa momentálne potýka s finančnými problémami a v mobilnej divízii zaznamenal stratu 1,7 miliardy dolárov. Túto by však mali pomôcť znížiť nové zariadenia Xperia Z3, Z3 Compact, či tablet Z3 Compact Tablet. Pomôcť by však mohlo aj rozšírenie smartfónov a tabletov v komunite vývojárov a ľudí, ktorí si radi inštalujú nove ROM a upravujú zariadenia podľa seba. Veľa výrobcov v súčasnosti tejto komunite nevyhovuje tým, že bootloadery na svojich zariadeniach blokujú a hoci umožňujú ich odomknutie, avšak len na úkor možnej straty záruky.

Zdroj: androidauthority

1.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+