MojAndroid

Spoločnosť Sony sa na tlačovej udalosti prezentovalo s novými modelmi Bravia televízorov, ktoré prinášajú najnovšie technológie v spojení s Android TV. Televízory z rady 4K Ultra HD Bravia pre rok 2015 ponúkajú smart funkcie, ale aj Android TV. Profil televízorov pritom dosahuje v najužšom mieste iba 4,9 mm.

4K procesor X1 pre 4K obrazovú kvalitu

O kvalitný obraz, živšie farby a výraznejší kontrast sa stará nový obrazový procesor, ktorý prináša kvalitu obrazu vo všetkých rozlíšeniach od 4K, Full HD až po internetové videá s nízkym rozlíšením. Za kvalitou obrazu sa skrýva X1 čip, ktorý inteligentne analyzuje zdroj videa, aby ho vylepšil až na hranicu rozlíšenia 4K. Nižšie video dokáže prepočítať na plné 4K rozlíšenie, aby bol obraz v najvyššej kvalite. 

sony-android-tv

Objavte nový svet s Android TV

Novinkou televízorov BRAVIA pre tento rok je využitie systém známeho najmä z mobilných telefónov. Predstavte si, že všetky vaše obľúbené aplikácie alebo hry prenesiete na obrovskú obrazovku televízora. Sony Android TV presne tento zážitok prinášajú a vy si tak môžete pohodlne vychutnať svet filmov, hudby, aplikácií či hier na veľkej obrazovke vo vysokej kvalite s ešte lepším zvukom. S funkciou Google Cast™ Ready zase jednoducho posielate obsah zo smartfónu alebo tabletu priamo do televízora. Nové televízory BRAVIA sú aj výrazne tenšie. Sony XC90 s takzvaným „floating” dizajnom je so svojimi 4,9 mm dokonca tenší ako smartfón. 

Detailný zvuk v High-Resolution Audio

Sony pripravilo ďalší televízny debut pre rok 2015, a to zvuk vo vysokom rozlíšení v modeloch X94C a X93C. Hi-Res Audio je vlastne kvalita zvuku výrazne prevyšujúca kvalitu bežného CD. Vďaka širokému frekvenčnému pásmu hudba nestráca nič z pôvodnej štúdiovej verzie a vy tak začujete aj detaily skladieb. Vďaka technológii DSEE HX sa premení aj menej kvalitné audio na výstup blízky Hi-Res. Funkcia totiž automaticky využíva upscaling a dáva tak aj komprimovaným formátom oveľa väčšiu šírku a kvalitu. 

Zdroj: TS

22.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+