MojAndroid

Spoločnosť Sony len nedávno predstavila svoj vlastný Xperia Beta program. Ten je dostupný v Španielsku, Taliansku a Holandsku, a ponúka Android 6.0 Marshmallow v beta verzii na test majiteľom viacerých zariadení Sony Xperia (rodina Xperia Z zariadení, od modelu Xperia Z2). Aktuálne je v Xperia Beta programe dostupný nový Android 6.0 Beta pre modely Xperia Z2 a Xperia Z3, no má to jeden háčik. Systém nemá najnovší bezpečnostný patch a figuruje bezpečnostnou aktualizáciou z decembra minulého roka.

Android 6.0 Beta pre spomínané zariadenia však prináša niekoľko noviniek, pre ktoré sa ho oplatí testovať. Ide napríklad o aplikáciu Camera 2.0, ktorá prináša prostredie fotoaparátu z Xperie Z5. Okrem toho je novinkou aj možnosť vyhľadávania aplikácií v appdraweri. Keďže ale ide o beta systém, chýba v ňom napríklad režim Stamina, či možnosti pre úpravu domovskej obrazovky. Nový Android 6.0 Marshmallow (vo finálnej verzii) si dnes môžu vychutnať bohužiaľ iba používatelia modelov Sony Xperia Z3+ a Sony Xperia Z5. Veríme, že už čoskoro sa zoznam modelov s finálnou verziou Androidu 6.0 rozšíri.

Zdroj: XperiaBlog

15.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+