MojAndroid

Spoločnosť Sony pred pár mesiacmi nepotešila svojich fanúšikov vyhlásením, že Android 5.0 Lollipop dostanú iba zariadenia z rady Z. To by znamenalo používanie systému Android 4.4 KitKat pre majiteľov mnohých nových zariadení od Sony, ktoré majú bez pochýb hardvér na to, aby mohli fungovať s najnovším systémom. V radoch fanúšikov to tak spôsobilo pomerne veľkú vlnu nevôle, a tak Sony o nejaký čas svoje vyhlásenie odvolalo. Teraz sa prísľub aktualizácie zariadení z nižších sérií konečne stáva realitou a tešiť sa tak môžu majitelia niektorých dostupnejších zariadení od Sony.

Sony Xperia T2 Ultra

V súčasnosti sa to týka konkrétne zariadení Sony Xperia T2 Ultra a Sony Xperia C3. Tieto dostávajú aktualizáciu už v týchto chvíľach a ide tak vôbec o prvé zariadenia od Sony, ktoré nie sú z línie Z a zároveň získajú aktualizáciu na nový Android Lollipop. Na druhej strane, ak vlastníte aj staršie zariadenie Xperia Z, máte oveľa viac dôvodov na radosť, keďže Sony už aktualizuje aj modely Xperia Z, Xperia Z1 či Xperia Z1 Compact.

Želania fanúšikov sa tak naplnili a nový systém so všetkými svojimi výhodami si môžu užiť aj na zariadeniach z radu T či C. Otázne je, ktoré zariadenia budú nasledovať v procese aktualizácie. Sony na adresu ďalších modelov uvádza iba to, že aktualizácia príde v najbližších týždňoch. To sa ale môže preniesť aj do najbližších mesiacov, a tak sme stále ešte na pochybách o tom, pre ktoré ďalšie zariadenia má Sony v pláne priniesť novú verziu systému Android. V každom prípade je skvelé vidieť, že spoločnosť myslí na svojich zákazníkov a fanúšikov a berie ohľad na ich želania. Ak vlastníte niektoré zo spomínaných zariadení aj vy, v diskusii pod článkom nám môžete dať vedieť, či ste už obdržali aktualizáciu na najnovší systém. Berte ale na vedomie, že takáto veľká aktualizácia bude s najväčšou pravdepodobnosťou uvoľňovaná postupne a nie všetci užívatelia ju získajú súčasne.

Zdroj: Sony (Twitter) via Pocketnow

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
23.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+