MojAndroid

Spoločnosť Sony poteší fanúšikov akčných kamier dvomi novými modelmi. Tie nesú krkolomné označenia FDR-X3000R a HDR-AS300R. Rozdielov medzi nimi je hneď niekoľko, pričom prvý model je lepšie vybavený a stojí viac a druhý model je dostupnejší, no chýbajú mu niektoré možnosti nahrávania vo vysokom rozlíšení alebo s vysokou snímkovou frekvenciou.

Výkonnejší model X3000R ponúkne nahrávanie v 4K rozlíšení a Full HD video s frekvenciou 120 fps. Model AS300R má maximálnu hodnotu rozlíšenia videa na úrovni 1080p a prípadné spomalené zábery oceníte pri rozlíšení 720p s frekvenciou 120 fps. Obe kamery disponujú optickou stabilizáciou s označením Balanced Optical SteadyShot (B.O.SS.), ktorá by sa mala postarať o ešte lepšie stabilizované video.

Kľúčovým prvkom je tu špeciálne spojenie objektívu a tela kamery, ktoré umožňuje takúto pokročilú stabilizáciu obrazu. Obe kamery sú tiež odolné voči postriekaniu vodou a špeciálny vodotesný kryt ich zasa ochráni pri ponore až do 60 m hlbokej vody. Zaujímavou funkciou je aj náramok Live-View Remote. Ide o náramok s displejom, kde si môžete pozerať zaznamenávané video a tu máte k dispozícii aj všetky ovládacie prvky. Náramok môžete mať na ruke, ale tiež ho môžete pripevniť na kameru alebo statív. Výkonnejší model FDR-X3000 bude stáť 400 USD a model FDR-X3000R s pribaleným ovládačom Live-View Remote vás vyjde na 550 USD. Model HDR-AS300 bez ovládača stojí 300 USD a s ovládačom 450 USD. Obe kamery budú dostupné na konci septembra v Severnej Amerike.

Zdroj: dpreview via GSM Arena

12.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+