MojAndroid

Sony je jeden z najvýznamnejších výrobcov elektroniky na svete. Na trhu nastolil mnohé trendy, no stále sa nájdu aj odvetvia, v ktorých za konkurenciou zaostáva. A v niekoľkých bodoch to platí aj o mobilnom segmente spoločnosti. Každý sa však učí a zdá sa, že aj Sony povolilo. Najnovšie správ z rodného Japonska totižto hovoria o tom, že budúci rok Sony konečne predstaví vlajkovú loď s OLED displejom.

sony-xperia-x-compact-recenzia-fotka-8

Náš tip
Sony Xperia X 2017 sa objavila na prvej fotografii, má menšie brady

Doteraz Sony v drvivej väčšine svojich zariadení použilo LCD displej a OLED panelom sa vyhýbalo, rovnako ako napríklad Apple. Aj cupertinská spoločnosť ale konečne potvrdila, že ďalšia generácia iPhone-u príde s OLED displejom, a tak sa zrejme odhodlalo aj Sony. Získať ale dodávateľa na OLED displeje pre svoju vlajkovú loď nebude ľahké. Jednotkou na trhu je Samsung, ktorý je pre Sony jedným z hlavných konkurentov, a tak sa hovorí o možnej spolupráci japonského výrobcu so spoločnosťami LG či Japan Display, ktoré sa rovnako venujú výrobe displejov. Povráva sa, že by od nich v rokoch 2018 – 2019 mal brať displeje aj Apple, no uvidíme, ako to celé nakoniec dopadne. Však majú na dohodu ešte niekoľko mesiacov. :-)

Zdroj: GSMArena

12.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+