MojAndroid

Fanúšikovia rozprávkového sveta s ježkom Sonicom a jeho kamarátmi a nepriateľmi sa môžu tešiť. Spolu s nimi ale aj všetci vyznávači dynamických online mobilných hier. Sonic Forces: Speed Battle je hra, ktorá si získala množstvo fanúšikov na platforme iOS a teraz prichádza aj na Android.

Nekonečná behačka s online multiplayerom

Princíp v hre je veľmi jednoduchý – dobehnite ako prvý do cieľa v pretekoch, kde máte troch súperov. Na výber máte desiatky rôznych postáv, pričom každá má svoje osobité vlastnosti a kombináciu zrýchlenia, rýchlosti a sily.

Samotný závod trvá iba dve či tri minúty a ide o formu automatickej behačky, kde pohybmi po displeji ovládate iba zmenu smeru behu či prípadný skok alebo podlezenie prekážky. Okrem rôznych predmetov a zábran na trati vás ale budú môcť spomaliť súperi rôznymi efektmi, ktoré je možné nájsť na trati. Okrem prekážok pre súperov takto môžete nájsť aj zlepšenia pre vašu vlastnú postavu a získať tak pred nepriateľmi výhodu.

Mikrotransakcie aj reklamy

Hra je k dispozícii zadarmo v zmysle, že za ňu pri stiahnutí neplatíte. Ako ste ale mohli tušiť, v skutočnosti môžete za hru zaplatiť a nie málo, či už peniazmi alebo časom. Súčasťou hry je obrovské množstvo mikrotransakcií, pomocou ktorých môžete zrýchliť svoje napredovanie. To je inak dosť pomalé – po pretekoch získavate odmenu v podobe výherných debničiek. Tie ukrývajú buď vnútrohernú menu, alebo kúsky hrdinov, z ktorých je možné poskladať nového hrdinu alebo vylepšiť súčasného.

Čo je ale poriadna otrava je, že na otvorenie vyhraných debničiek musíte čakať. Dostanete síce aj menšie debničky ktoré sa otvoria okamžite, no na tie lepšie musíte čakať niekoľko hodín. Okrem toho je v hre aj množstvo otravných reklám, ktoré sa zobrazia po pretekoch a, samozrejme, ide o videá, ktorých prehranie musíte strpieť. Našťastie je reklamy možné odstrániť mikrotransakciou, takže ak to s hrou myslíte vážne, môžete si hranie výrazne spríjemniť.

Pay-to-win alebo iba chvíľková záležitosť

Sonic Forces: Speed Battle je však jednoduchá a zábavná hra, ideálna na odreagovanie sa. Ak sa ale do nej príliš pohrúžite, môže sa stať, že buď budete systém s mikrotransakciami preklínať, lebo súperi budú mať oproti vám výhodu, alebo do hry investujete oveľa viac ako ste pôvodne očakávali. Zároveň je ale možné hru si užiť aj zadarmo, no tu je zasa veľká pravdepodobnosť, že po krátkom čase vás hra omrzí. Je preto iba na vás, aký štýl hrania zvolíte.

Verzia: 1.5.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.5.3
Aktuálna cena: Zdarma

16.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+