MojAndroid

Inteligentné okuliare Google Glass boli nadčasové. Napriek tomu, že šlo o zaujímavý nápad, realizácia a najmä načasovanie celého projektu sa jednoducho nestretlo s pochopením ľudí. Tí nenachádzali dostatok výhod z takéhoto nositeľného príslušenstva, a tak projekt zatiaľ prešiel do hibernácie. To ale neznamená, že iné inteligentné okuliare s konkrétnym využitím si nemôžu získať dostatok fanúšikov. Solos sú okuliare založené na veľmi podobným princípe ako riešenie od Google, no sú určené pre cyklistov a svoju úlohu plnia skutočne veľmi dobre.

Náš tip
TÉMA | Naše súkromie a Internet vecí. Sme v ohrození?

Solos displej

Prvou veľkou výhodou okuliarov je, že na prvý pohľad vyzerajú ako klasické príslušenstvo pre cyklistov. Od bežných okuliarov ich odlišuje najmä maličký displej, ktorý už poznáme z Google Glass. Tento displej má konkrétne určenie a funkcie ideálne pre cyklistov. Zobrazuje informácie o rýchlosti, kadencií, srdcovom tepe, spálených kalóriách, prejdenej vzdialenosti a množstvo ďalšieho. S okuliarmi môžete aj komunikovať prostredníctvo hlasových príkazov, nechať sa nimi navigovať či prostredníctvom nich aj telefonovať.

Okuliare ponúkajú 6-hodinovú výdrž batérie, no od konkurencie ich odlišuje najmä štýlový dizajn, ktorý nepôsobí až tak futuristicky, ako v prípade niektorých konkurentov. Keďže ide o cyklistické okuliare, je zrejmé, že dokážu komunikovať s aplikáciami typu TrainingPeaks, Strava či MapMyRide. K dispozícii je aj originálna aplikácia pre okuliare, ktorá je dostupná pre platformy Android aj iOS. Aplikácia zaznamenáva vaše tréningy, môžete si pozerať históriu svojich výletov a sledovať tak aj váš pokrok v priebehu času.

Solos gif

Spoločnosť dokonca sponzoruje americký olympijský cyklistický tím, takže nejde ani o žiaden výmysel. Okuliare Solos sú aktuálne v kampani na portáli Kickstarter, kde už ale bez problémov vyzbierali potrebných 50 000 USD a túto hranicu aj výrazne prekonali. Okuliare je v súčasnosti možné si zabezpečiť za sumu 374 USD, pričom v oficiálnom predaji bude ich cena na úrovni až 500 USD. Musíte sa ale poponáhľať, keďže kampaň na portáli Kickstarter končí už o 24 hodín.

Zdroj: Kickstarter via Android Authority

11.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+