MojAndroid

Jednou z vecí, ktoré by sme na našich smartfónoch najradšej vylepšili, je bez pochýb ich výdrž na jedno nabitie. Hoci v posledných rokoch sme počuli o najrôznejších technológiách, ktoré sľubovali naše vysnené vlastnosti, ich uvedenia na trh sme sa v podstate doteraz nedočkali. To však nemá byť prípad novej batérie od SolidEnery Systems, ktorému sa podarilo navrhnúť a vyrobiť batériu s dvojnásobnou energetickou hustotou ako ponúkajú dnešné batérie. Verte tomu alebo nie, táto nie je hudbou vzdialenej budúcnosti, ale už je pripravená na masovú produkciu.

BatteryOnlyImage

Batéria má v súčasnej podobe polovičnú veľkosť ako tá, ktorá sa nachádza v iPhone 6. Stále si však zachováva rovnakú kapacitu. Nová technológia batérií využíva až o 20% tenšiu anódu, ktorú vyrobili ako tenkú lithium-metal fóliu. Tá dokáže poňať viac iónov ako bežné batérie s použitím grafitu. Elektrolyt je hybridný a má vlastnosti tekutej aj pevnej látky.

SolidEnergy-Competition123

 

Batérie od SolidEnergy Systems samozrejme môžu byť využité dvojakým spôsobom. Výrobcovia môžu vďaka ušetrenému miestu, pri nezmenenej výdrži zariadenia, zariadenia ďalej zmenšovať. Druhou možnosťou je, že použijú rovnako veľké batérie ako dnes, ale s dvojnásobnou kapacitou, a teda aj oveľa dlhšou výdržou.

Ako sme už v úvode spomínali, nejde o žiadnu hypotetickú technológiu, ale o skutočnosť, ktorá sa môže stať realitou už v priebehu budúceho roka. Už čoskoro sa tak dočkáme nositeľných zariadení a smartfónov s dvojnásobnou výdržou na jedno nabitie ako dnes. Navyše, batérie od SolidEnergy Systems by mohli nakopnúť aj automobilový priemysel s elektromobilmi, v ktorých by dokázali zdvojnásobiť dojazd len výmenou batérií.

Zdroj: solidenergy

19.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+