MojAndroid

Spoločnosť Samsung zaznamenala výrazný prešľap v prípade problémom s batériou pri smartfóne Samsung Galaxy Note 7. Li-Ion batéria aj v tomto prípade využívala tekutinu na prenos iónov. Tá v kontakte so vzduchom alebo vodou môže výrazne poškodiť váš prístroj alebo sa dokonca vznietiť. Aj z tohto dôvodu môžu pripravované batérie využívajúce pevné skupenstvo priniesť vyššiu odolnosť a tiež lepšiu životnosť.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 7 Fan Edition: Reinkarnácia s funkciami z Galaxy S8

“Naša technológia na výrobu batérie s využívaním pevného skupenstva bude dostatočne zrelá do jedného až dvoch rokov. Záleží však na spoločnosti Samsung Electronics, či sa bude používať aj na smartfóny. Podľa dostupných informácií, status technológie našej konkurenčnej firmy (LG Chem) je podobný nášmu,” povedal vedúci pracovník spoločnosti Samsung SDI na tému pripravovaných batérií pre portál The Korean Herald.

Prvý smartfón s pripravovanou technológiou batérie by sme mohli vidieť už v priebehu dvoch rokov. Umiestnenie novej generácie tejto batérie do elektromobilu sa predpokladá približne do roku 2025.

“Batérie s využitím pevného skupenstva predstavujú reálnu alternatívu Li-Ion batérií aj pri riešení otázky bezpečnosti, keďže vývoj bol počas posledných 10 rokov rýchlejší ako v prípade ostatných typov batérií,” poznamenal Choi Jung-deok, analytik LG Economic Research Institute.

Zdroj: xda-developers

3.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+