MojAndroid

V minulosti sme sa už stretli s niekoľkými telefónmi, ktoré mali byť extrémne bezpečné a ich výrobcovia si za ne pýtali luxusnú cenu. Nový telefón Solarin od spoločnosti Sirin Labs ale posúva celý koncept luxusných telefónov s vysokou mierou zabezpečenia a súkromia na úplne novú úroveň.

Telefón by mal byť prvým na svete, ktorý ponúka niektoré pokročilé bezpečnostné prvky. Hoci výrobca veľmi nešpecifikuje, ako tieto prvky fungujú, malo by ísť o také funkcie, ktoré sme až doteraz nemohli vidieť nikde inde iba v bezpečnostných vládnych zložkách. Na telefóne dokonca nechýba ani bezpečnostný vypínač, ktorý by mal telefón uviesť do stavu absolútneho súkromia a bezpečnosti. Spoločnosť ale ani túto funkciu bližšie neobjasnila, a tak presne nevieme, ako funguje.

Okrem funkcií zabezpečenia a súkromia ale ide o celkom dobre vybavený telefón. Ponúka 5,5″ 2K displej, procesor Snapdragon 810 a 23,8 MP fotoaparát s laserovým zaostrovaním. Telefón tiež podporuje štandardy MU-MIMO a WiGig Wi-Fi, ktoré by mali priniesť vyššie rýchlosti pripojenia v určitých situáciách. Koľko ale takýto telefón stojí? Cena telefónu by mala byť na úrovni 14 000 USD bez dane, takže pre priemerného Slováka to znamená, že by na telefón musel dať viac ako celoročnú výplatu. Či to za to stojí posúďte sami.

Zdroj: Sirin Labs via The Verge, Engadget

1.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+