MojAndroid

Možno to už opakujeme veľmi často, no výdrž batérie našich mobilných zariadení stále nie je taká, ako by sme si predstavovali. K smartfónom pribúdajú funkcie a možnosti, ktoré, spotrebúvajú energiu, no kapacita batérií a ich výdrž na jedno nabitie nerastie až tak rýchlo. Aj preto sa mnohí užívatelia obracajú po alternatívnych riešeniach, pričom jedným z najjednoduchších je externá batéria. Slovenský startup Grandpa Technology zobral tento problém do vlastných rúk a prišiel so zaujímavým riešením.

Tým je solárny náramok SolarHug, ktorý čerpá energiu zo slnečných lúčov a následne ju transformuje na elektrickú energiu. Uchováva ju pritom v akumulátoroch a neskôr je možné použiť ju na nabíjanie akéhokoľvek mobilného zariadenia. Zaujímavou funkciou je aj deklarovaná rýchlosť nabíjania, ktorá by mala batérii smartfónu pridať 2% výdrže za jednu minútu nabíjania. Do úvahy sa zrejme berie menšia batéria v iPhone 5S, ktorý sa opakovane objavuje na videu, a tak bude reálna rýchlosť nabíjania zrejme nižšia. Výrobcovia udávajú, že aktuálne má zariadenie výstup až 1,5 A, no vo finálnom modeli môže byť táto hodnota iná.

Tento nápad stojí určite za pozornosť. Na prvý pohľad pôsobí náramok trošku ťažkopádne, no jeho pridaná hodnota je očividná. Nemusíte sa starať o opätovné nabitie náramku a ten sa nabije vďaka solárnej energii sám. Následne máte k dispozícii dostatok energie pre čiastočné dobitie batérie vášho smartfónu alebo tabletu, keďže náramok obsahuje vstavaný akumulátor s kapacitou 2000 mAh. SolarHug môžete pripojiť aj k vášmu počítaču, pričom vtedy sa pripojí USB flash pamäť, ktorej kapacita môže dosiahnuť až 128 GB.

9d29049a809068b492a8aee40df2904f_large

Výrobcovia udávajú, že celé zariadenie váži iba 80 gramov a bez problémov sa dokáže prispôsobiť veľkosti vášho zápästia. Náramok je tiež čiastočné odolný voči vode a neublíži mu ani dážď. Predpokladané obdobie dodania prvých zariadení k majiteľom je apríl budúceho roku. Vývojári chcú na portáli Kickstarter vyzbierať 70 000 libier, no ich kampaň iba teraz odštartovala. Šikovní záujemcovia mohli toto zariadenie získať už za 50 libier. Aktuálna cena za zariadenie je 95 libier, pričom si budete môcť vybrať z troch farieb – striebornej, šedej a zlatej.

Zdroj: Kickstarter

18.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+