MojAndroid

Každý z nás vie, že najväčšou slabinou dnešných smartfónov sú ich batérie. O pokroku v tejto oblasti sa hovorí už veľmi dlho, no len máloktorá spoločnosť zameriava všetky svoje zdroje na vývoj nových akumulátorov. Niekedy však stačí málo na to, aby ste dosiahli pokrok. Vedci z Purdue University dokazujú, že aj obyčajný softvér môže byť v tomto smere efektívnou pomocou. Vďaka ich nástroju “Hush” dokáže každý z používateľov v priemere ušetriť až 16% z výdrže svojej batérie.

bateria-spotreba-titulka

Náš tip
Webstránky môžu sledovať používateľov pomocou úrovne batérie v smartfóne

Systém Hush funguje na princípe zabíjania aplikácií na pozadí. Počas toho, ako máte vypnutý displej, vypne Hush tie aplikácie, ktoré v danej chvíli nepotrebujete, no aj tak spotrebúvajú veľa energie, pričom dôležité aplikácie na komunikáciu, pripojenie k internetu a podobne dôležité funkcie budú bežať aj naďalej. Na veľmi podobnom princípe funguje aj aplikácia Greenify s tým rozdielom, že systém Hush by mal byť prepracovanejší. Má to však jeden háčik. Hoci je Hush dostupný voľne na Githube, ide iba o zdrojový kód, ktorý môžu implementovať napríklad vývojári do svojich ROM, prípadne výrobcovia do aktualizácií s novším Androidom. Niekoľko používateľov sa pokúšalo z tohto kódu vytvoriť inštalovateľnú aplikáciu, avšak márne. Dokáže to niekto z vás, šikovných slovenských programátorov? :-)

Zdroj: GitHub

14.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+