MojAndroid

V najnovších modeloch smartfónov sme sa dočkali už rôznych vymožeností: od vodotesných, cez prachuvzdorné až po vysoko odolné smartfóny sme sa postupne prepracovali až k takým, ktoré detekujú rádioaktivitu v okolí. V Japonsku sa objavil najnovší smartfón Sharp Pantone 5 107SH, ktorý dokáže zmerať rádioaktivitu vo svojom okolí. Stačí stlačiť jedno hardvérové tlačidlo a počať niekoľko sekúnd.

Sharp Pantone 5 107SH je inšpirovaný tragédiou vo Fukušime, kde sa odohrala po zemetrasení katastrofa v podobe úniku rádioaktívneho žiarenia.

Sharp Pantone 5 107 SH má displej s veľkosťou 3,7 palca s rozlíšením 854×480 pixlov. Poháňaný bude 1,4 GHz procesorom s jedným jadrom, doplnkom bude 4 Mpix hlavný fotoaparát, Bluetooth 3.0, WiFi 802.11 b / g / n. Operačným systémom bude Android 4.0 Ice Cream Sandwich, bude odolný voči prachu a vode.

Cena nie je známa a objaviť by sa mal v priebehu mesiaca júl.

Zdroj, foto: The Verge, SoftBank

30.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+