MojAndroid

Po kúpe sociálnej siete Twitter v nej začal nový majiteľ, známy miliardár Elon Musk, robiť zmeny, z ktorých nie sú niektorí dlhoroční používatelia nadšení. Sieť sa premenovala na jednoduché X a začala pridávať funkcie, ktoré z jednoduchej mikroblogovacej služby robia konkurenciu Facebooku. Navyše sú niektoré z nových a aj starších funkcií dostupné len pre platiacich používateľov. Teraz sa k ním pridáva ďalšia.

Streamovanie živých prenosov len pre platiacich

Na oficiálnom profile sociálnej siete bolo oznámené, že bezplatní používatelia už nebudú mať možnosť streamovať živé prenosy na platforme. Služba však nespresnila dátum, odkedy táto zmena začína platiť. Používatelia, ktorí budú chcieť pokračovať vo vysielaní, si tak budú musieť zaplatiť za predplatné X Premium, ktoré v USA stojí 8 dolárov mesačne alebo 84 dolárov ročne.

X
Zmena bola oznámená na oficiálnom profile služby | Zdroj: X.com

Sledovať samotný živý prenos nebude obmedzené. Služba tak bude mať aj väčšiu kontrolu nad tým, kto na nej prenosy streamuje. Už si len tak niekto nebude môcť založiť účet a začať streamovať behom chvíle potenciálne nebezpečný obsah. Tento krok zároveň nie je prekvapením, pretože Elon Musk sa snaží nájsť viac spôsobov, ako zvýšiť príjmy platformy.

Okrem bežných influencerov totiž na sieti streamujú živé prenosy aj veľké spoločnosti. A v ich prípade je mesačný poplatok za overený firemný účet výrazne vyšší. Keď napríklad výrobca Android smartfónov bude v živom prenose predstavovať nový model, tak by na tom mohla služba zarobiť. 

Elon Musk už na začiatku tohto roka  dokonca navrhol účtovať „malý poplatok“ novým používateľom, ak by chceli zverejňovať na sociálnej sieti príspevky. Samozrejme ako oficiálny dôvod poplatku uviedol boj proti spamu a botom. Našťastie predplatné X Premium poskytuje prístup aj k ďalším exkluzívnym funkciám, ako je tvorba dlhších príspevkov a menej reklám na časovej osi.

X
X
Developer: X Corp.
Price: Free
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
Náš tip
Windows dokáže zoskenovať text z vášho Android smartfónu

 

 

23.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+