MojAndroid

Každý rok sa snaží Google priniesť do Androidu niečo nové. Minulý rok to bol Android M, ktorý sa pýšil novinkami, medzi ktorými nechýbala ani natívna podpora pre snímače odtlačkov. Práve táto novinka spôsobila, že majitelia Nexus zariadení začali lepšie zabezpečovať svoje zariadenia. Podľa najnovších údajov Google je totižto až 90% nových Nexus smartfónov zabezpečených odtlačkom prsta.

Nexus_5X_recenzia-11

Náš tip
Google I/O 2016: Budúcnosť je plná virtuálnej reality a umelej inteligencie | TÉMA

Tento údaj nehovorí iba o tom, že Nexus zariadenia sú odteraz lepšie chránené, ale naznačuje, že príchodom natívnej podpory pre snímače odtlačkov v Androide by sa mohla bezpečnosť tohto systému celkovo zvýšiť. Stačí, aby výrobcovia implementovali čítačky odtlačkov aj do lacnejších zariadení. Všetci vieme, že jednou z najväčších nevýhod Androidu je jeho bezpečnosť, ktorá by sa však mohla jednoznačne zvýšiť, keby bola ochrana mobilných zariadení jednoduchšia. A s príchodom čítačiek odtlačkov sa zabezpečenie našich smartfónov jednoznačne zjednodušuje. Akú ochranu používate na zabezpečenie vášho zariadenia vy? Zahlasujte v našej ankete nižšie.

Aké zabezpečenie obrazovky používate?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: GoogleDevelopers

 

23.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+