MojAndroid

Jednou z najlepších vlastností, ktorými sa spoločnosť Samsung chválila u svojej vlakovej lodi Galaxy S10, bol aj ultrazvukový snímač odtlačkov priamo v displeji. Návrat na prednú stranu smartfónu určite väčšina používateľov uvíta. Snímač sa dá použiť aj v momentoch, keď je smartfón položený na stole. Spoločnosť sa tiež pri predstavení Galaxy S10 chválila vysokou bezpečnosťou snímača. Ako sa zdá, nie je to až tak úplná pravda. Používateľ s prezývkou Darkshark zverejnil, ako “jednoducho” ide snímač oklamať.

Darkshark najprv vyfotil smartfónom svoj odtlačok na pohári vína. Následne fotografiu upravil vo Photoshope, aby boli línie prstu viditeľnejšie. Fotografiu nahral do programu 3ds Max, kde vytvoril 3D model odtlačku. Následne ho vytlačil na 3D tlačiarni AnyCubic Photon LCD behom 13 minút (ale až na tretí pokus). Následne pomocou 3D odtlačku bez problémov odomkol Samsung Galaxy S10. Snímač mal pritom podľa pôvodných špekulácií rozoznať aj pulz, ale pravda to asi nebude. Darkshark tvrdí, že mu teraz stačí ukradnúť Samsung Galaxy S10 aj s odtlačkami prstov a behom 3 minút dokáže spustiť tlač 3D modelu odtlačku v 3D tlačiarni.

Náš tip
Samsung Galaxy A8: Aktualizácia na Android 9.0 Pie dorazila na Slovensko

 

10.4.2019
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Hahaha

    Nič proti, no bežne so sebou nosím 3D tlačiareň. Navyše aj iPhone X a jeho Face ID bolo oklamané profesionálnou maskou tváre. Každé takéto zabezpečenie má slabinu… najbezpečnejšie je aj tak stále heslo, no nieje tak pohodlné ako priložiť prst alebo oskenovať ksicht.

+