MojAndroid

Sú to už 2 roky, čo na trh prišiel smartfón Apple iPhone X, ktorý kvôli snahe o displej bez rámčekov odstránil svoj ikonický snímač odtlačkov prstov pod displejom – Touch ID. Iní výrobcovia smartfónov neboli až tak radikálni a snímač len premiestnili na zadnú stranu zariadenia.

To samozrejme nebolo úplne najideálnejšie riešenie, pretože používateľ nemohol odomknúť svoj smartfón v situáciach, keď bol položený na stole. Vďaka pokroku technológii sa ale snímač odtlačkov mohol vrátiť na prednú stranu a bol zabudovaný priamo do displeja. Tieto snímače, či už optické alebo ultrazvukové, zatiaľ nedosahujú takú rýchlosť ako klasické, ale postupne ich výrobcovia vylepšujú. Čoskoro by sa mali dokonca objaviť v lacných smartfónoch.

Spočiatku totiž boli snímače v displeji výsadou drahých vlajkových lodi. Vďaka čínskym výrobcom sa ale po pár mesiacoch objavili aj v smartfónoch strednej triedy, čo nasledoval aj juhokórejský gigant Samsung pri vyšších modeloch svojho radu Galaxy A. Stále ale ide o modely s OLED displejmi a teda nie tie úplne najlacnejšie smartfóny.

Podľa serveru Digitimes chce čínska spoločnosť BOE čoskoro spustiť masovú výrobu klasických LCD displejov s integrovaným snímačom odtlačkov prstov. Vďaka tomu by sa mohli objaviť aj v lacných smartfónoch.  Smartfóny s LCD displejmi tvoria 85 percent svetovej produkcie.

Náš tip
Snímač odtlačkov Samsungu Galaxy S10 sa podarilo oklamať pomocou 3D tlačiarne
30.6.2019
Zdroj: AndroidAuthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+