MojAndroid

Spoločnosť Sonavation, ktorá sa zaoberá vývojom zabezpečovacích riešení predstavila svetu novú technológiu, ktorá umožní zabudovať ultrasonické snímače odtlačkov prstov priamo pod ochranné sklá Corning Gorilla Glass na smartfónoch. Týmto ponúka výrobcom mobilných zariadení nové možnosti zabezpečenia, prípadne možnosť zmeniť konštrukciu zariadení vynechaním tzv. home tlačidla.

Technológia 3D skenovania je podľa slov spoločnosti veľmi presná vo všetkých situáciách, aj v prípade že prst používateľa je vlhký, mastný alebo špinavý. Podobnú možnosť hľadá aj gigant Apple, ktorý sa podľa všetkého chce zbaviť home tlačidla v budúcich modelov smartfónov iPhone.

Najväčším problémom, s ktorým sa výrobcovia budú musieť pobiť je náhrada funkčných vlastností home tlačidla, ktoré sa používa na viacero úkonov, hlavne v kombinácií s inými tlačidlami. To sa týka najmä spoločnosti Apple. Systém Android je totižto prispôsobený na ovládanie bez home tlačidla, kedy sa využívajú softvérové tlačidlá priamo na displejoch zariadení.

sonavation-through-glass2

Zdroj: Apple InsiderSonavation

22.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+