MojAndroid

Na populárnej stránke davového financovania Kickstarter sa v poslednom čase akoby roztrhlo vrece dobrých projektov na príslušenstvo pre smartfóny. Nedávno sme vás informovali napríklad o teplomery pre mobilné zariadenia, miniatúrnej čítačke pamäťových kariet alebo o nabíjačke na bicykel. V minulom mesiaci sa opäť objavil zaujímavý projekt s názvom Snapzoom, ktorý by mohol priniesť možnosť pripnúť smartfón na akýkoľvek ďalekohľad, teleskop alebo microskop a využiť jeho optiku na vyhotovenie fotografií alebo videa.

Snapzoom android dalekohlad

Daniel Fujikake a Mac Nguyen, autori tohto zaujímavého nápadu experimentovali s vytváraním fotografií a videa prostredníctvom svojho iPhone už v roku 2012. Ohromení výsledkami sa rozhodli navrhnúť nástroj, ktorý by umožnil jednoduchú a bezpečnú montáž na spomínané zariadenia, pretože trh v tej dobe ešte nič podobného neponúkal. Nakoniec prišli s projektom Snapzoom a teraz hľadajú vašu pomoc pre financovanie nákladnej výroby. Na stránkach Kickstarter sa snažia vyzbierať nemalú čiastku 55 000 dolárov, čo sa im však podarilo len za niekoľko dní.

Snapzoom android dalekohlad Snapzoom android dalekohlad

Hoci na obrázku vidíte zariadenie od spoločnosti Apple, Snapzoom je kompatibilný so všetkými populárnymi modelmi smartfónov. Maloobchodná cena za príslušenstvo bola stanovená na 75 dolárov, no na stránkach projektu si ho môžete rezervovať už teraz za 70 dolárov. Ak sa rozhodnete investovať viac, za 90 dolárov vám k Snapzoom pribalia aj kompaktný ďalekohľad od spoločnosti Bushnell. Nižšie si môžete pozrieť video, ktoré prezentuje spôsob uchytenia smartfónu a dáva pohľad aj na zábery, ktoré takto môžete vytvoriť. Viac informácií sa dozviete kliknutím na tento odkaz.

Zdroj: kickstarter

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+