MojAndroid

Android pre smart hodinky, Wear OS, nie je ani zďaleka tak úspešný, ako Android pre smartfóny, tablety či dokonca televízory. Ako dôvod možno uviesť fakt, že Google nevyvíja žiaden vlastný hardvér pre tieto nositeľné zariadenia. Možnože však príde zmena.

Je potrebný modernejší výrobný proces

Qualcomm je spoločnosť, ktorá vytvárala čipy pre nositeľnú elektroniku s Wear OS. Tie však v porovnaní s gigantami Samsung, Huawei a Apple neboli také dobré. Dôvodom je opäť to, že títo výrobcovia stavili na svoju vlastnú produkciu čipsetov. Preto majú lepšiu optimalizáciu predovšetkým v oblasti výdrže batérie, v porovnaní s hodinkami, ktoré poháňajú čipy Snapdragon Wear 2100 a Wear 3100.

Tie sú vyrábané 28 nm procesom. Pre porovnanie spomenieme, že Samsung Exynos 9110, ktorý poznáme z radu Galaxy Watch má modernejšiu, 10 nm výrobnú technológiu. Túto medzeru a ostatné nedostatky sa však chystá napraviť pripravovaný čipset Snapdragon Wear 3300.

Prerobený Snapdragon 429

Zo zdroja XDA-developers vieme, že Qualcomm pracuje na vývoji čipsetu, ktorý toho zdieľa až príliš mnoho spoločného s mobilným Snapdragonom 429. Ten je procesorom nižšej až strednej triedy pre smartfóny z roku 2018.

S novým pomenovaním pre smart watch, Snapdragon Wear 3300, bude málokomu známe, že ide prakticky o integráciu slabšieho mobilného čipsetu. Na pohon Wear OS však ide o priam luxusný čipset, ktorý sa občas rovná minuloročnej strednej triede.

Qualcomm Snapdragon 429 je čipset z roku 2018. Je vyrábaný 12 nm technológiou a disponuje štyrmi ARM Cortex-A53 jadrami o frekvencii 1,95 GHz. V kombinácii s dostatočnou 1 GB operačnou pamäťou pôjde určite o skvelé parametre pre inteligentné hodinky.

Náš tip
Movado Connect 2.0: Prémiové smart hodinky s Wear OS a vysokou cenou

3.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+