MojAndroid

Americký výrobca čipov Qualcomm má so svojím radom Snapdragon už roky stabilné prvé miesto medzi dodávateľmi procesorov pre smartfóny popredných výrobcov. Jeho čipy sú rozdelené do jednotlivých radov podľa toho, pre akú triedu smartfónov sú určené. Pre vlajkové lode je určený najvyšší rad 800, ktorého najnovšia generácia čipsetu pre tento rok nesie označenie Snapdragon 845. Tá oproti minuloročnému modelu Snapdragon 835 prináša o 10-20% vyšší výkon procesoru a o 30 vyšší grafický výkon. Nečudo, že ho tým pádom nájdeme vo všetkých vlajkových lodiach výrobcov ako sú Samsung Galaxy S9, LG G7 ThinQ alebo OnePlus 6. Málokto ale vie, že Snapdragon 845 dominuje nad konkurenciou hlavne rýchlosťou prenosu mobilných dát. To potvrdzujú aj výsledky štatistiky publikovanej známym Ookla Speedtestom.

Náš tip
Qualcomm predstavil nové čipsety Snapdragon 632, 439 a 429

V štatistike dosiahol Qualcomm Snapdragon 845 o 192 % lepšie výsledky ako konkurencia bez operačného systému Android. Štatistika zhrňuje výsledky viac ako milión testov používateľov aplikácie Speedtest. Snapdragon 845 je v nej porovnaný so zariadeniami vybavenými sieťovými čipmi Intel XMM 7480 a XMM 7360. Intel XMM 7480 nájdeme napríklad v smartfónoch iPhone X, 8 a 8 Plus. Intel XMM 7360 pre zmenu v staršej generácii iPhone 7.

24.7.2018
Zdroj: PocketNow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+