MojAndroid

To, čo bolo doteraz iba predmetom rôznych dohadov a špekulácií, sa stalo skutočnosťou. Spoločnosť Qualcomm predstavila nový čip Snapdragon 821, ktorý bude poháňať vlajkové lode ku koncu tohto roka. Ide o nástupcu významného SoC Snapdragon 820, ktorý momentálne patrí medzi najvýkonnejšie čipy v mobilných zariadeniach. Novinka prináša o 10% vyšší výkon, nižšiu spotrebu energie a niekoľko ďalších vylepšení. Qualcomm tiež tvrdí, že je pripravená na použitie s virtuálnou realitou.

ParametreSnapdragon 821Snapdragon 820
CPU (vysoký výkon)2 x 2,4 GHz (Kryo)2 x 2,2 GHz (Kryo)
CPU (nízky výkon)2 x 2 GHz (Kryo)2 x 1,6 GHz (Kryo)
GPU~650 MHz624 MHz

Qualcomm sa presne nevyjadril, či v čipe Snapdragon 821 urobil aj nejaké iné zmeny okrem zvýšenia taktu jednotlivých jadier a zlepšenia spotreby energie, a tak je možné, že Snapdragon 821 je len “vytuningovanou” verziou procesora Snapdragon 820, čomu napovedá aj minoritná zmena v názvosloví. Podobný prípad nastal aj v minulosti, keď Qualcomm predstavil vylepšenú verziu procesora Snapdragon 800 pod názvom Snapdragon 801. Zatiaľ nevieme, v ktorých zariadeniach sa nový CPU s číslovkou 821 objaví, no najlepšie tipy smerujú na zariadenia Samsung Galaxy Note 7, nástupcu LG V10 alebo na nový Nexus smartfón od HTC.

Náš tip
Procesor Snapdragon 823 príde na trh v 2 verziách. Bude podporovať 4 GB LPDDR4 RAM

Zdroj: AnandTech

12.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+