MojAndroid

Snapdragon 820 bude zrejme jednotkou vo svojej triede hneď, ako ho Qualcomm vydá. Medzi najväčšie tromfy tohto mobilného procesora bude patriť grafický čip Adreno 530, podpora pre ultrazvukový snímač odtlačkov prstov či nový Hexagon 680 DSP. Pýtate sa, čo znamená DSP? Ide o skratku pre Digital Signal Processor, ktorý je súčasťou chipsetu a stará sa o špecifické funkcie. V tomto prípade pôjde o lepšiu správu aktívnych aplikácií na pozadí, spracovanie fotografií a zobrazovanie virtuálnej reality.

hexagon-680-dsp-100609478-large

Efektívnejšia správa aktívnych aplikácií na pozadí v sebe neukrýva nič iné, ako efektívnejšie využívanie energie tým, že procesor bude využívať na živenie týchto aplikácií menej jadier. Vylepšenia fotoaparátu sa týkajú najmä zachytávania fotografií a videa v zlých svetelných podmienkach bez toho, aby sa do tohto snímania zapojil procesor a grafický čip. Virtuálnu realitu si zas užijeme vďaka novému systému, ktorý Qualcomm nazval Hexagon Vector Extensions. Spoločnosť naďalej pracuje na vývoji tohto čipu a už čoskoro zverejní ďalšie detaily, ako aj to, v ktorých zariadeniach bude použitý čip Snapdragon 820.

qualcomm-snapdragon-820-hexagon-680-image-processing-100609479-orig-840x303

Zdroj: AndroidAuthority

25.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+