MojAndroid

Ešte pred predstavením nových zariadení s čipom Snapdragon 810 sa objavili správy o problémoch s jeho prehrievaním. Tieto sa však neskôr ukázali ako neopodstatnené, čo dokazujú aj smartfóny predstavené v uplynulých týždňoch či mesiacoch. Jedinou výnimkou mal byť HTC One M9, ktorý v istom teste dosiahol oveľa vyššie teploty ako konkurencia, či jeho predchodca HTC One M8. To však bolo vplyvom nedokončeného softvéru, ktorý po aktualizovaní s prehrievaním skoncoval. Aby však výrobca čipov uviedol všetko na pravú mieru, tak realizoval vlastný test, do ktorého zapojil procesory Snapdragon 815, Snapdragon 810, ale aj Snapdragon 801. Tieto boli osadené v troch identických zariadeniach s 5-palcovým Full HD displejom, 3 GB RAM, a to bez rádiového modulu, s ktorým by v reálnom svete dosahovali o niečo vyššie teploty. Pre porovnanie prehrievania je to však ideálna zostava.

Na zariadeniach bola spustená graficky náročná hra Asphalt 8 s nastavenými maximálnymi detailami. Nový Snapdragon 815 pri hraní dosahoval maximálnu teplotu na úrovni 38 stupňov celzia. Viac sa v rovnakom teste zohrial čip Snapdragon 801, ktorý dosiahol teplotu 42 stupňov. Najvyššiu teplotu však mal Snapdragon 810, a to rovných 44 stupňov celzia. Z testu teda vyplýva, že momentálne v high-end zariadeniach používaná 810-tka, dokáže vyprodukovať viac tepla ako predchodca, čo môže negatívne ovplyvniť životnosť niektorých komponentov. Napriek tomu si myslíme, že sa nie je čoho báť, minimálne nie pri bežnom používaní. Napríklad taký HTC One M9 dosiahol pri zaťažkávacom teste po aktualizácii softvéru teplotu 40 stupňov. Budúce zariadenia by však aj vďaka Snapdragonu 815 mali byť chladnejšie a nemali by sa tak prehrievať. Kedy uvidíme prvé smartfóny s týmto procesorom je však zatiaľ otázne.

Zdroj: phonearena

23.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+