MojAndroid

Spoločnosť Qualcomm predstavila dvojicu nových procesorov, ktoré budú atraktívne najmä pre výrobcov zariadení Internetu vecí. Po tom, čo výrobca predstavil čip určený pre nositeľné zariadenia, teraz predstavil novinky určené pre ďalších inteligentných pomocníkov.

Spoločnosť predstavila modely Snapdragon 410E a Snapdragon 600E. Oba čipy sú určené pre inteligentné spotrebiče, televízie, zdravotné pomôcky, zariadenia inteligentnej domácnosti a akékoľvek ďalšie príslušenstvo, ktoré vykonáva nejaké inteligentné operácie. Spoločnosť tak jasne dáva najavo, že si uvedomuje dôležitosť týchto zariadení na trhu a robí všetko preto, aby ich výrobcom priniesla čo najefektívnejšie čipy. Tie nemajú množstvo zbytočných funkcií, ktoré by tieto zariadenia nevyužili a sú špeciálne optimalizované pre nižšiu spotrebu energie.

snapdragon-410e-600e

Aj napriek tomu ale ponúkajú možnosť zaznamenávať a prehrávať video v rozlíšení 1080p, poháňať displeje s takýmto rozlíšením a fotoaparáty s rozlíšením do 13 MP. Vyššie taktovaný model 600E zvládne podporu aj 2K panelov a fotoaparáty s rozlíšením do 21 MP. Veľkou výhodou je ale najmä štandardizácia, ktorú tieto čipy môžu priniesť. Qualcomm ich totiž pravdepodobne zvládne vyrábať vo väčších množstvách a zásobovať nimi široké spektrum výrobcov zariadení, ktorí tak nebudú musieť hľadať alternatívu u iných výrobcov, či ešte horšie, v klasických čipoch pre telefóny.

Zdroj: PhoneArena

30.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+