MojAndroid

Snapchat zrejme pozná každý z vás. Ide o službu, cez ktorú si milióny používateľov po celom svete posielajú krátke správy a fotografie, ktoré sú ihneď po vzhliadnutí vymazané. Teda aspoň v oficiálnej aplikácii. Nakoľko ale žijeme vo svete plnom technických vychytávok, používatelia tejto sociálnej siete začali hľadať riešenie, ako si prijaté fotografie uložiť nastálo. Snímky totižto často zobrazujú nahé fotografie či pornografiu, v mnohých prípadoch bohužiaľ aj detskú. Jedným zo serverov ponúkajúcich tieto služby bol aj dánsky SnapSaved.com. Alternatívny desktopový klient ukladal Snapchat fotografie na svoj online server, odkiaľ s najväčšou pravdepodobnosťou, vďaka práci hackerov, zábery unikli aj na internet. Celkovo ide o únik zhruba 100 000 fotografií v celkovej veľkosti 13 GB.

snappening21

Spomínaná webstránka ale už niekoľko mesiacov neexistuje a aktuálne odkazuje na online obchod s televíznou technikou. Lokalita predávajúcej spoločnosti je v Dánsku, pričom sa zhodou okolností objavila aj pri uniknutých fotografiách hláška v dánskom jazyku. Netrvalo teda dlho, kým si únik fotografií spojili s touto alternatívnou webstránkou. Svoj podiel viny na tejto udalosti má ale aj samotný Snapchat. Ten už totižto niekoľko rokov ignoruje bezpečnostné upozornenia od rôznych firiem, a tak aj z jeho serverov uniklo veľké množstvo prihlasovacích dát. Aj napriek tomu má ale táto služba odborníkmi odhadovanú hodnotu až 10 miliárd dolárov. Nečudujme sa preto, že CEO Snapchatu odmietol 3-miliardovú ponuku na kúpu od Facebooku či 4-miliardovú ponuku od Googlu. Jeho ciele sú zrejme oveľa vyššie a je len otázkou času, kedy si Snapchat zoberie pod krídla niektorý z online gigantov…

Zdroj: PhoneArena

11.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+