MojAndroid

Aplikácia Snapchat, ktorá patrí pod spoločnosť Meta, prichádza s novou funkciou. Do svojho rozhrania zakomponovala jednu z najväčších technologických vychytávok súčasnosti, umelú inteligenciu. A to nie vôbec nejakú obyčajnú. V aplikácii po novom nájdeme momentálne najvyužívanejšieho chatbota – ChatGPT, informuje AndroidAuthority.

Funkcia dostala názov “My AI” a do zariadení sa dostáva s najnovšou aktualizáciou. Ide o oficiálne prvú implementáciu najznámejšieho chatbota od spoločnosti OpenAI do aplikácie sociálnej siete. K tejto novinke zatiaľ dostanú však prístup zatiaľ len platiaci používatelia. Tí si musia platiť mesačné členstvo Snapchat Plus v cene 3,99 $/mesiac.

Takto vyzerá konverzácia s AI | Zdroj: Snapchat

Po zaplatení členstva sa chatbot zobrazí na samom vrchu všetkých prebiehajúcich konverzácií. Neplatiaci používatelia však nemusia zúfať. Táto funkcia bude čoskoro dostupná aj pre nich. Spoločnosť sa rozhodla začiatočný počet používateľov obmedziť, a to z dôvodu vychytávania chýb. Vedia, že aplikácia nie je dokonalá, a preto môžu nastať situácie, pri ktorých môže používateľom chatbot odpovedať nevhodným spôsobom.

Snapchat očakáva, že funkcia nebude dokonalá

Spoločnosť aj preto obmedzila odpovede chatbota. Odôvodnila to najmä tým, že by mohol porušovať podmienky používania aplikácie, a využívať vulgarizmy, násilie, politické názory či nahotu. Aj preto spoločnosť musela dlho pracovať na prenastavení potenciálnych odpovedí. Očakáva, že niektorým používateľom sa aj tak dané obmedzenia podarí prelomiť.

Ospravedlňujú to tým, že na tlačovom vyhlásení oznámili, že ich chatbot bude náchylný k halucináciám, čo môže znamenať, že odpovie naozaj hocičo. Toto je pravdepodobne zastierací manéver na vyhnutie sa zodpovednosti za prípadné explicitné odpovede. Používatelia by tak nemali zdieľať s programom žiadne dôverné informácie a nemali by sa doslovne spoliehať na jeho odporúčania.

Ide síce o prvé implementovanie do aplikácie sociálnej siete, no pri klasických aplikáciách už Snapchat predbehol Microsoft. Ten len nedávno pridal funkciu do aplikácií Bing a Edge, v ktorých tak dostanete presnejšie výsledky vyhľadávania a viacero možností. Zatiaľ poznáme konverzácie obmedzené na písanú formu, no v budúcnosti sa určite dočkáme aj zaradenia hovoreného slova.

Náš tip
Nová “skladačka” od spoločnosti vivo. Ako bude vyzerať?
28.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+