MojAndroid

Sociálna sieť Snapchat prináša ďalšie zaujímavé novinky. Potom ako sprístupnila možnosť znovu si prehrávať príbehy teraz prináša využitie pre vašu zadnú kameru na smartfóne. Pomocou tej totiž môžete aktivovať nové AR filtre, ktoré pridajú rôzne efekty pre vaše okolie.

Nebudete teda skrášľovať iba seba či vašich priateľov, ale aj prostredie okolo vás. Filtrov je aktuálne sedem. Môžete napríklad imitovať sneženie, alebo osvetlenie baterkou ako vidíte na videu nižšie.

Ide tak o pomerne zaujímavú, aj keď nie extrémne praktickú novinku. Filtre sa zobrazia v najnovšej verzii aplikácie potom, ako prepnete na zadnú kameru a ťuknete na displej. Podobné efekty je možné dosiahnuť aj inými aplikáciami, ako napríklad fotoaparátom na zariadeniach Sony. Vďaka aplikácii Snapchat si ale jednoduché skrášlenie prostredia ako v rozšírenej realite môže vyskúšať skutočne každý.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: The Verge via Android Authority

10.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+