MojAndroid

O službe na zdieľanie fotografií Snapchat sa v poslednej dobe napísalo viac, než bolo nutné. O túto spoločnosť totižto prejavili záujem internetoví giganti na čele s Googlom, ktorý je vraj ochotný zaplatiť za Snapachat až 4 miliardy dolárov. Nevieme však, či tomu bude aj po incidente, ktorý spôsobil, že na internet uniklo 4,6 milióna používateľských kont aj s heslami.

Náš tip
Google sa údajne pokúsil kúpiť Snapchat za 4 miliardy dolárov

Snapchat

Snapchat funguje na zaujímavom princípe, vďaka ktorému spoločnosť nedbala veľmi na bezpečnosť. Fotografie zaslané touto službou sú takmer ihneď po prezretí príjemcom vymazané, takže nejde o klasickú sociálnu sieť, na ktorej sa nachádzajú stovky fotografií používateľa dlhšiu dobu. Na bezpečnostné diery v systéme Snapchatu však už dlhšie upozorňuje austrálsky bezpečnostný ústav Gibson Security. Ten je však vedením spoločnosti už niekoľko týždňov ignorovaný a tak sa rozhodol na internete zverejniť, že sociálna sieť Snapchat nie je bezpečná a obsahuje bezpečnostné diery a nedostatky. To ihneď využila skupina hackerov, ktorá z databáz ukradla milióny údajov, ktoré dokonca zverejnili aj na samostatnej internetovej stránke.

smartphone

V týchto chvíľach je spomínaná webstránka už odstavená a Snapchat pracuje na plátaní svojich dier. Hackerovi sa však podarilo ukradnúť ešte viac informácií, než zverejnil a pokiaľ spoločnosť nesplní jeho/jej podmienky, plánuje informácie opäť zverejniť na internete. Nevyzerá to tak, že by chcel hacker údaje využiť vo svoj prospech a skôr ide o to, aby mu za ne zaplatil Snapchat. To mu bude, dúfajme, slúžiť ako dobré ponaučenie a do budúcnosti spoločnosť zrejme vylepší ochranu svojej služby.

Na tejto webstránke si môžete skontrolovať, či bol hacknutý aj váš účet.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidCommunity

2.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+