MojAndroid

Na Slovensku je konečne možné kupovať si lístky na vlak aj prostredníctvom SMS tak, ako sme zvyknutí z MHD. Okrem oficiálnej aplikácie ZSSK je teraz dostupná aj alternatíva od štúdia PROSOFT s názvom SMS Lístky – Vlaky ZSSK.

Základné funkcie a aj niečo navyše

Cieľom aplikácie je k nákupu lístkov pridať ďalšie extra funkcie. K dispozícii je tiež možnosť nakupovať lístky v rámci Tatranských elektrických železníc a Ozubnicovej železnice, no samozrejme, nechýba ani možnosť nakupovania lístkov na klasické osobné vlaky ZSSK.

Okrem toho v aplikácii nájdeme aj možnosť kupovania miestenky pre bicykle či pre rozmernú batožinu. Poteší aj možnosť pozrieť si odchody vlakov z konkrétnej železničnej stanice. Vďaka tomu viete jednoducho zistiť, ako dlho bude trvať vaša cesta, a teda aj to, aký lístok si máte kúpiť. Skvelou funkciou je automatická aktualizácia meškania vlakov, čo oceníte najmä pri prestupoch či keď na vlak dobiehate.

Poslednou dôležitou súčasťou aplikácie sú informácie z webu ZSSK. Tu si môžete napríklad prečítať informácie o plánovaných výlukách a lepšie sa tak pripraviť na cestu. V aplikácii si môžete nastaviť aj upozornenia na tieto novinky a mať tak stále prehľad o tom, čo sa deje na slovenských železniciach.

Poteší aj šikovný prehľad v minulosti zakúpených lístkov, čo vám môže poslúžiť napríklad pri ich fakturovaní či pri jednoduchom sledovaní výdavkov. Lístky sa pritom kupujú cez klasické spoplatnené SMS správy, ktoré sú automaticky vygenerované aplikáciou a vy sa tak nemusíte báť, že v správe spravíte preklep alebo ju pošlete na zlé číslo.

SMS Lístky: Komplexné riešenie pre cestujúcich

Aplikácia SMS Lístky poteší aj veľmi pekným a funkčným dizajnom s jednoznačne rozdelenými kategóriami a funkciami. Celkovo ide o veľmi pekne spracovanú aplikáciu s rozumným ovládaním a užitočnými funkciami. Čerešničkou na torte je fakt, že aplikácia je v obchode Play dostupná úplne zadarmo a nenájdete tu žiadne mikrotransakcie a dokonca ani reklamy. Ak často cestujete vlakmi na kratšie trasy, určite dajte aplikácii šancu. Stiahnuť si ju môžete aj prostredníctvom widgetu nižšie.

Verzia: 1.0.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.3
Aktuálna cena: Zdarma

12.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+