MojAndroid

Ministerstvo zdravotníctva slovenskej republiky na svojom Facebooku informovalo o tom, že keď na zaočkovaných druhou dávkou vakcíny proti COVID-19 príde čas, SMS správa ohľadom tretej dávky im príde automaticky.

Foto: MZSR

Ľudia, ktorí budú patriť medzi skupiny, ktoré by mali tretiu dávku dostať prvé, budú o tejto možnosti informovaní. Vzhľadom na už tradične množstvo zbytočných a útočných komentárov pod príspevkom ministerstvo dodalo informáciu o tom, že tretia dávka nie je povinnosť.

“Tretia dávka je možnosť, nie povinnosť. Kto nemá záujem o tretiu dávku, nemusí písať rozčúlené komentáre a tento status môže s prehľadom ignorovať.”

Sprístupnenie tretej očkovacej dávky je reakciou na aktuálny vývoj epidemickej situácie a s ním súvisiaci rast pozitívnych prípadov. Presné informácie o registrácii na očkovanie ešte nie sú známe. Ministerstvo ich oznámi po tom, ako tieto procesy nastaví interne.

Podmienky pre vykonanie aplikácie tretej dávky mRNA vakcíny:

  • plne zaočkovanej osobe môže byť aplikovaná tretia dávka vakcíny najskôr po 8 mesiacoch
  • aplikáciu tretej dávky možno podať plne zaočkovanej osobe ktoroukoľvek vakcínou (vektorová, mRNA)
Náš tip
OverPass: Aplikácia na overenie COVID preukazu je hotová, stiahnete ju v Google Play
13.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+