MojAndroid

V slovníku mladých Európanov sa objavilo nové slovo – smombie. To používa najmä nemecká mládež, ktorá nim označuje ľudí kráčajúcich po ulici sústredene hľadiac do obrazoviek mobilov pred sebou. Výraz smombie vznikol spojením slov smartfón a zombie, a my si myslíme, že by sa bez väčších okolkov dal používať aj u nás. Počet takýchto smombie-kov totižto prudko rastie aj v našich uliciach.

Náš tip
V Belgicku zaviedli špeciálne pruhy pre chodcov so smartfónmi

V piatok slovo smombie označili oficiálne za slovo roka nemeckej mládeže. Tá ho používa s veľkou obľubou, aj keď sa mnohí z nich často na smombie menia každý deň. Výber slova roka zorganizovalo vydavateľstvo Langenscheidt pri príležitosti propagácie osobitného vydania svojho slovníka “100-percentného tínedžerského slangu”. Porotkyňa Ilknur Braunová nazvala slovo smombie “svojim absolútne najobľúbenejším slovom,” a dodala, že to presne opisuje dnešný fenomén európskych ulíc. Tak sa priznajte, koľko smombie-kov máme medzi našimi čitateľmi? My sa na smombie meníme pomerne často :-)

Zdroj: DPA, foto: © Matthias Balk, dpa

16.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+