MojAndroid

Systém Wear OS nebol až taký úspešný, ako možno spoločnosť Google dúfala. Platforma mala síce v minulosti dostatok pozornosti (keď ešte išlo o Android Wear), ale v týchto dňoch sa o ňu zaujímajú jedine výrobcovia lacnejších zariadení či módni návrhári. Bežní Android OEMs zrejme prestali zariadenia s touto platformou vyrábať, navrhli si vlastný OS pre tzv. wearables alebo jednoducho úplne odišli z trhu s takýmito zariadeniami. Podľa nových správ by však spoločnosť Google mala konečne predstaviť svoje prvé Wear OS zariadenie a popri ňom odhaliť aj nový Google Home.

Vyzerá to na plánovanú konkurenciu Apple Watch

O plánovaných Pixel smart hodinkách (a ich troch modeloch) sme počuli už minulý rok v máji. Odvtedy sa však neudialo nič, čo by naznačovalo ich vydanie. Až začiatkom tohto roka Google získal od spoločnosti Fossil technológiu týkajúcu sa smartwatch v hodnote 40 miliónov dolárov. Hneď po tom bolo zverejnených niekoľko možných pomenovaní pre nové modely Pixel Watch. Z niektorých informačných zdrojov je zrejmé, že Google plánuje svoje smart watch vydať koncom roka spolu s novým Google Home. Žiadne podrobnosti o týchto zariadeniach však ešte nie sú známe.

Nové Pixel Watch by mali podľa všetkého vzniknúť za účelom konkurovania Apple Watch. Čo sa týka nového Google Home, nie je zrejmé, či pôjde o update pôvodného zariadenia alebo o úplne nové zariadenie.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Môžeme očakávať Pixel Smart Watch s Wear OS

16.2.2019
Zdroj: xda-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+