MojAndroid

Samsung prináša jednoduchý spôsob ako môžu majitelia nájsť svoje stratené či niekde odložené zariadenia Galaxy. A to aj v prípade, že sú offline. Slúži na to nová služba SmartThings Find, ktorá je súčasťou aplikácie SmartThings.

Ako to funguje?

Systém SmartThings Find využíva na vyhľadávanie smartfónov, tabletov, smart hodiniek či slúchadiel Galaxy technológie Bluetooth Low Energy (BLE) a ultra-wideband (UWB). Vo svojej podstate by sa mal do veľkej miery podobať funkcii Find my iPhone.

Používatelia môžu využiť svoj smartfón alebo tablet Galaxy na to, aby ich prístroje pomohli lokalizovať stratené zariadenia iných ľudí. Keď sa stratený prístroj nachádza v offline režime 30 minút, vyšle pomocou Bluetooth LE signál, ktorý dokáže zachytiť ľubovoľný smartfón alebo tablet v blízkosti.

V skratke to teda funguje tak, že cez aplikáciu SmartThings svoje zariadenie označíte ako hľadané. Smartfóny a tablety Galaxy v jeho okolí ho môžu na základe vysielaného signálu identifikovať a na server odoslať informácie o polohe. Táto informácia je následne odoslaná zo serveru rovno majiteľovi hľadaného zariadenia. A vy sa potom vydáte na miesto a vyzdvihnete si ho.

Mapa, zvukový signál aj virtuálna realita

Keď stratíte svoj prístroj, skrátka len na smartfóne alebo tablete otvoríte aplikáciu SmartThings Find a vyberiete zariadenie, ktoré chcete lokalizovať. Potom sa na displeji zobrazí poloha strateného prístroja na mape.

Keď sa k nemu priblížite na dostatočne malú vzdialenosť, môžete ho „prezvoniť“ alebo ho lokalizovať pomocou špeciálnej funkcie Search Nearby využívajúcu technológiu rozšírenej reality (AR). Na displeji sa v takom prípade objaví farebná grafika a sýtosť odtieňov rastie, keď sa ku stratenému zariadeniu blížite.

Toto samozrejme platí v prípade, že sa do hľadania pustíte sami, poznáte približnú polohu strateného zariadenia alebo ste v jeho okolí. V prípadoch náhodného stratenia sa budete musieť spoľahnúť na zariadenia ostatných používateľov, ktorí sa pohybujú v blízkosti.

Ktoré zariadenia dokáže vyhľadávať?

Podporované je vyhľadávanie smartfónov a tabletov Galaxy s operačným systémom Android 8 a novším, hodiniek Galaxy Watch s operačným systémom Tizen 5.5 a novším a slúchadiel Galaxy Buds+ a Galaxy Buds Live.

Tablet alebo smartfón je za offline považovaný v prípade, že je odpojený od mobilnej siete. V prípade nositeľnej technológie Galaxy je prístroj offline, ak je odpojený od smartfónu Galaxy. Ak sa zariadenie vybije, tak nie je offline, ale je vypnuté. Vtedy nová služba nepomôže.

Na to, aby ste svoje zariadenie či príslušenstvo mohli hľadať, musíte ho najskôr mať zaregistrované v službe SmartThings.

Dostupnosť

K dnešnému dňu je služba k dispozícii po celom svete ako súčasť aplikácie SmartThings pre smartfóny a tablety Galaxy s operačným systémom Android 8 a novším. Vyhľadávanie strateného príslušenstva sa spúšťa kliknutím na banner v dolnej časti základnej obrazovky aplikácie SmartThings.

Náš tip
Ako nájsť stratený Android smartfón? | NÁVOD
30.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+