MojAndroid

Ak ste si kupovali nové auto pred štyrmi či piatimi rokmi, zrejme ste nedbali na inteligentné funkcie a možnosti pripojenia. Ak sa ale nechystáte auto v dohľadnej dobe vymeniť, no inteligentné funkcie a pripojenie k internetu by sa vám už v aute zišlo, Ford má pre vás riešenie. Automobilka predstavila inteligentné príslušenstvo SmartLink, ktoré je určené pre autá s dátumom výroby od 2010.

Inteligentné funkcie aj v starších autách

SmartLink je jednoduchý kúsok príslušenstva, ktorý zasuniete do OBD II portu vo vašom aute. Váš tátoš ihneď získa niekoľko skvelých inteligentných funkcií, o ktorých sa vám dovtedy mohlo iba snívať. V prvom rade slúži toto príslušenstvo ako Wi-Fi hotspot a má zabudované LTE pripojenie.

Náš tip
Všetky autá Ford z roku 2017 získajú Android Auto

Okrem toho sú k dispozícii funkcie ako naštartovanie na diaľku, zamknutie či odomknutie auta na diaľku a posielanie upozornení cez aplikáciu na smartfóne v prípade, že s autom nie je niečo v poriadku. Cez telefón je tiež možné sledovať, kedy by ste mali ísť na prehliadku do servisu a ďalšie informácie.

SmartLink: Vhodný aj pre rodičov

Príslušenstvo je zatiaľ iba testované v USA a nemá ešte ani stanovenú cenu. Okrem iného bude tiež vhodné ako monitor do auta pre dospievajúce deti. Umožní totiž nastaviť geo-ploty, pri prekročení ktorých príde rodičom správa. SmartLink zatiaľ neponúkne spoluprácu s inými aplikáciami tak, ako sme zvyknutí pri infotainment systéme SYNC 3, no aj to by mohlo neskôr pribudnúť. V každom prípade ide o zaujímavé riešenie ako pridať inteligentné funkcie vašemu autu bez potreby meny infotainment systému.

Zdroj: TechCrunch

27.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+