MojAndroid

Už niekoľko rokov sa vedú diskusie o vplyve žiarenia mobilných telefónov na ľudské zdravie. Už len samotné využívanie wi-fi siete v domácnosti dokáže rozprúdiť debaty o jej vplyvoch na zdravie.  A smartfóny využívajú aj siete mobilných operátorov, Bluetooth a vyžarujú energiu aj samé o sebe. Aj z toho dôvodu sa v smartfónoch merajú normy žiarenia SAR (Specific Absorption Rate). Nemecký federálny úrad pre radiačnú ochranu teraz prišiel so zistením, že niektoré smartfóny čínskych spoločností Xiaomi a OnePlus prekračujú stanovené limity amerického úradu FCC (Federal Communications Commission). Spoločnosť Statista zosumarizovala výsledky meraní do prehľadnej infografiky pre server Digital Trends.

Stanovený limit FCC pre bezpečné množstvo vyžarovania SAR je 1,6 W/kg. Smartfóny, ktoré prekročili túto hranicu, sú Xiaomi Mi A1 s 1,75 W/kg a OnePlus 5T s 1,68 W/kg. Limitu sa približujú aj ďalšie modely rovnakých spoločností – Xiaomi Mi Max 3 a OnePlus 6T. Naopak najmenej žiarenia SAR bolo nameraného v smartfónoch Samsung Galaxy Note 8 a ZTE Axon Elite. Konkrétne sa jedná o rovnakú hodnotu 0,17 W/kg. Smartfóny juhokórejskej spoločnosti Samsung dosiahli celkovo najlepšie výsledky. Darilo sa aj ďalším modelom ZTE a LG.

Náš tip
Xiaomi chystá druhú generáciu herného smartfónu Black Shark
12.2.2019
Zdroj: PocketNow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+