MojAndroid

Strata alebo krádež telefónu je vždy nepríjemná a mrzutá záležitosť. Okrem ceny samotného prístroja ide aj o citlivé dáta, ktoré sú v ňom uložené a ktoré by po odcudzení mohli byť zneužité. Našťastie, existujú aplikácie a služby, ktoré umožňujú dáta v telefóne na diaľku vymazať, alebo ho zablokovať – jednou z nich je aj nedávno predstavený  Android Device Manager od Google. Kórejská vláda však chce ochranu smartfónov posunúť na ešte vyššiu úroveň.

Náš tip
Android Device Manager je online, nájde, alebo vymaže stratený smartfón

Podľa jej nariadenia budú totiž všetky smartfóny, vyrobené v krajine, obsahovať tzv. „kill switch“, teda funkciu, ktorá telefón urobí úplne nepoužiteľným a nefunkčným. Pomocou tejto funkcie bude môcť majiteľ svoj smartfón na diaľku vypnúť, pričom po takomto vypnutí zostane telefón úplne zablokovaný a zlodej ho nebude môcť ani formátovať a takýmto spôsobom obnoviť. Je to naozaj extrémne riešenie, ale zrejme mnohí používatelia by sa bez problémov odhodlali „zabiť“ svoj telefón na diaľku, len aby ho nepovolané osoby nemohli zneužiť. Zatiaľ nie je jasné, či bude možné pomocou tejto funkcie vymazať napríklad aj dáta na pamäťovej karte, javí sa to však pravdepodobné.

Smartfóny

Spoločnosti Samsung a LG začnú pridávať túto funkciu do svojich zariadení už čoskoro a prístroje značky Pantech ju dokonca obsahujú už od februára. Výrobcovia nemajú na výber, nakoľko jej implementácia je povinná v rámci nariadenia s názvom „Kompletné preventívne opatrenia proti nezákonnému používaniu mobilných telefónov“, ktoré vstúpilo do platnosti 13. augusta 2013. Toto opatrenie má byť krokom proti rastúcim krádežiam mobilných telefónov v Južnej Kórei.

Ešte nie je potvrdené, či bude táto funkcia dostupná aj v medzinárodných verziách smartfónov od kórejských výrobcov, zrejme však zatiaľ pôjde len o smartfóny určené pre domáci trh.

Zdroj: sammobile.com, koreatimes.co.kr

19.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+