MojAndroid

Apple pri predstavovaní svojej najnovšej vlajkovej lode upozornil aj na zmeny dizajnu. Oproti predchádzajúcim modelom sa toho zmenilo dosť a okrem toho, že novinky narástli, zmenšila sa aj ich hrúbka. Nový iPhone 6 je hrubý iba 6,9 mm, pričom iPhone 6 Plus je hrubší iba o 0,2 mm. Oba patria medzi najtenšie telefóny na trhu, čo mnohí užívatelia chválili. Apple ale ani zďaleka neponúka úplne najtenšie zariadenia na trhu. Na popredných miestach v tejto kategórii sú totiž smartfóny od iných výrobcov, ktorí posúvajú svoje možnosti stále ďalej a ďalej.

Samsung Galaxy Alpha

Samsung vlani predstavil smartfón, ktorý mal byť konkurentom práve pre iPhone 6. Galaxy Alpha možno neponúka najlepší možný hardvér, no s hrúbkou iba 6,7 mm a kovovým rámom patrí medzi najkrajšie zariadenia na trhu.

Samsung-Galaxy-Alpha-strieborny-6

Samsung Galaxy A5

V šľapajách modelu Galaxy Alpha pokračovali ďalšie zariadenia z radu A, ktoré tiež ponúkajú prémiový dizajn aj v kategórii dostupnejších smartfónov. Model Samsung Galaxy A5 patrí medzi vydarenejšie modely z minulého roku, pričom ponúka štvorjadrový procesor, 2 GB pamäte RAM a dizajn nápadne podobný práve modelu Galaxy Alpha s rovnakou hrúbkou 6,7 mm.

samsung-galaxy-a5-foto-10

Samsung Galaxy A7

Hoci Galaxy Alpha a Galaxy A5 ponúkajú naozaj neskutočne tenký profil, Samsung má vo svojom portfóliu model, ktorý ich predbehol. Je ním Samsung Galaxy A7, pri ktorého predstavení uviedli predstavitelia spoločnosti, že ide o najtenší smartfón, aký kedy vyšiel z ich dielní. Galaxy A7 ponúka procesor Snapdragon 615, 2 GB pamäte RAM, 13 MP hlavný fotoaparát a 5 MP prednú kameru. Vnútornosti sa zmenšili do tenšieho tela aj vďaka väčším ostatným rozmerom, keďže tento model ponúka až 5,5-palcový displej.

Samsung-Galaxy-A7 (1)

Samsung Galaxy S6

Aj najnovšia vlajková loď od Samsungu je tenšia, ako najnovší iPhone. Nejde síce o markantný rozdiel a s hrúbkou 6,8 mm sú na približne rovnakej úrovni, no výrobcovia v súčasnosti radi upozornia aj na takýto minimálny rozdiel.

samsung-galaxy-s6-recenzia-11

Huawei Ascend P7

Model P7 od čínskeho výrobcu sa stal na pomerne dlhú dobu synonymom pre elegantný smartfón s Androidom. Hoci zariadenie bolo predstavené ešte v máji minulého roku, aj dnes patrí medzi najatraktívnejšie smartfóny na trhu a s hrúbkou iba 6,5 mm aj medzi najtenšie.

Recenzia-huawei ascend P7-1

Huawei P8

Aj výkonná novinka od Huawei patrí medzi priekopníkov v minimálnej hrúbke. Profil tenký iba 6,4 mm v sebe ale skrýva výkonný procesor, 3 GB pamäte RAM a všetky funkcie a možnosti, ktoré by ste očakávali od prvotriednej vlajkovej lode v roku 2015.

Huawei P8-foto-5

Huawei P8max

Enormný P8max od Huawei patrí medzi najväčšie zariadenia na trhu, ktoré môžeme označiť pojmom telefón. Hodnota 6,8 má v tomto prípade viacero významov – ide o veľkosť uhlopriečky displeja v palcoch, ale aj o hrúbku zariadenia v milimetroch.

Huawei-P8max

Sony Xperia Z Ultra

Obrovský tabletofón od Sony je jedným z najzaujímavejších zariadení spoločnosti. Vysoký výkon a veľmi dobré hardvérové špecifikácie sú v kontraste so 6,44″ displejom, ktorý môže byť pre mnohých užívateľov nepraktický. Telo hrubé iba 6,5 mm je ale naozaj elegantné a vynahradzuje ostatné mohutné rozmery zariadenia.

xperia z ultra

Alcatel One Touch Idol Ultra

Hoci málokto si je toho vedomý, ultra tenký telefón má vo svojom portfóliu aj výrobca Alcatel. One Touch Idol Ultra je už staršie zariadenie, ktoré ponúka dvojjadrový procesor, 1 GB pamäte RAM a 4,65-palcový displej. Telo zariadenia je tenké iba 6,5 mm, čím prekonáva mnohých svojich konkurentov.

alcatel_one_touch_idol_ultra

Blu Vivo IV

S exotickou značkou Vivo sa už dostávame medzi naozaj extrémne tenké zariadenia. Model Blu Vivo IV je rebrandovanou verziou zariadenia Gionee Elife S5.5, ktoré držalo titul najtenšieho smartfónu na svete pomerne dlhú dobu. Napriek extrémne tenkému telu s hrúbkou iba 5,5 mm ale ponúka výkonný procesor, 2 GB pamäte RAM a 13 MP hlavný fotoaparát.

BLU-Vivo-IV-0

Kazam Tornado 348

Veľmi zaujímavé zariadenie pripravila aj menej známa spoločnosť Kazam. Model Kazam Tornado 348 ponúka 4,8-palcový displej, 8-jadrový procesor a ďalšie zaujímavé špecifikácie, pričom všetky tieto výkonné komponenty sa zmestili do tela hrubého iba 5,15 mm.

Tornado348-HandsOn-12-580-90

Wiko Highway Pure

Ďalšie menej známe zariadenie Wiko Highway Pure patrí tiež medzi absolútnu špičku v kategórii ultra-tenkých zariadení. V tomto prípade ale ide o nový model so 4,8-palcovým HD displej, šetrným procesorom Snapdragon 410, 2 GB pamäte RAM a podporou sietí LTE. Hrúbka telefónu je pritom iba 5,1 mm.

wiko-highway-pure-4G-2

Blu Vivo Air

Dnes už má Blu vo svojom portfóliu aj tenšie zariadenie. Je ním Blu Vivo Air s hrúbkou iba 5,1 mm. V tomto prípade ale už museli byť okresané aj vnútornosti. Nájdeme tu síce rovnaký procesor MediaTek, ako v modeli Vivo IV, ale iba 1 GB pamäte RAM a 8 MP hlavný fotoaparát.

BLU-Vivo-Air-Review-006

Gionee Elife S7

Ďalší pokus od Gionee mal skombinovať extrémne tenké telo s dokonalým užívateľským zážitkom. Elife S7 s hrúbkou 5,5 mm nebol najtenším smartfónom ani v dobe svojho predstavenia, no 64-bitový procesor, 2 GB pamäte RAM, 13,1 MP hlavný fotoaparát a 8 MP predná selfie kamera sa mali postarať o to, aby ani takéto tenké telo neznamenalo žiadne kompromisy po stránke výkonu.

Gionee_Elife_S7

Oppo R5

Do boja o najtenší smartfón na svete sa zapojil aj výrobca Oppo. Ten predstavil svoj model R5, ktorý ponúka telo tenšie, ako 5 mm. S hrúbkou iba 4,85 mm získal trón najtenšieho smartfónu na svete, no spolu s procesorom Snapdragon 615, 2GB pamäte RAM, 13 MP hlavným fotoaparátom, 5 MP prednou kamerou a kovovým telom šlo o veľmi slušné zariadenie po každej stránke.

R5_-_OPPO

Vivo X5 Max

Prakticky rovnakú hardvérovú konštrukciu, ako Oppo R5, ponúka aj smartfón Vivo X5 Max. V tomto prípade sa ale výrobcovi podarilo vtesnať všetky esenciálne súčiastky do tela s hrúbkou iba 4,8 mm a v súčasnosti tak práve tomuto modelu patrí titul najtenšieho smartfónu na svete.

vivo-x5-max-1

Zdroj: PhoneArena

24.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+