MojAndroid

Keď sa obyčajne rozprávame o predajoch smartfónov, väčšinou máme na mysli množstvo predaných kusov pochádzajúcich z dielní samotných výrobcov. Žiaľ, na trhu sa nájde aj veľké množstvo falzifikátov, ktoré sa buď vydávajú za originálny kus, alebo rovno dávajú užívateľom vedieť, že ide o napodobeninu. Oveľa nebezpečnejšie sú práve tie smartfóny, ktoré vyzerajú na prvý pohľad ako skutočné modely od originálneho výrobcu a niekedy je veľmi ťažké rozlíšiť, či ide o originál, alebo napodobeninu. Poprední svetoví výrobcovia sa preto snažia bojovať proti falšovateľom, ktorí takto klamú ľudí po celom svete, no najmä v Číne.

Práve odtiaľto totiž pochádza absolútna väčšina všetkých falšovaných smartfónov a práve tu sa aj mnohé z nich predajú. V súčasnosti sú najväčšími bojovníkmi proti falšovateľom smartfónov spoločnosti Samsung a Xiaomi. Ako ukázal prieskum populárnej benchmarkovej aplikácie AnTuTu, práve smartfóny týchto dvoch spoločností tvoria väčšinu všetkých predaných falošných smartfónov.

AnTuTu-Fake-Phone-Graph

Na treťom mieste sa nachádza spoločnosť Huawei, no tomuto výrobcovi prislúcha iba 3,71 %. Práve výrobcovia Xiaomi a Samsung sú na tom oveľa horšie a ročne sa predajú milióny falošných smartfónov týchto značiek. Aj preto je logické, že výrobcovia proti tomu usilovne bojujú. Aktuálne najpopulárnejšími smartfónmi pre falšovateľov sú modely Xiaomi MiNote, Xiaomi Redmi Note, Samsung Galaxy Note 3 a Samsung Galaxy Note 4.

Zdroj: gforgames via Android Community

14.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+