MojAndroid

Majitelia smartfónov Samsung pravdepodobne poznajú aplikáciu Nájdi môj telefón. Tá im umožňuje zistiť polohu svojho smartfónu na základe GPS údajov, prípadne na diaľku vymazať dáta či spustiť vyzváňanie. Aplikácia ide viac do hĺbky a umožňuje aj odomknúť váš smartfón, ak zabudnete heslo, PIN alebo vzor. Podmienkou je akurát, aby bolo vaše zariadenie prihlásené na internet a s účtom Samsung. Ako však nájdete smartfóny, ktoré sú offline?

Smartfóny od Samsungu po novom nájdete aj offline

PhoneArena objavila v aplikácii Nájdi môj telefón funkciu vyhľadávania zariadenia, ktoré je offline. V aplikácii by ste mali nájsť možnosť Offline sledovania, ktorú potrebujete povoliť. Aspoň tak to vyzerá podľa obrázku zverejneného nižšie. Podľa popisu funkcie by ste mali byť schopný nájsť váš mobil aj bez pripojenia na internet. Podobne vám umožní nájsť aj Galaxy hodinky alebo Galaxy slúchadlá, ale len ak boli naposledy pripojené k vášmu mobilu.

Vyzerá to tak, že ak stratíte svoj smartfón a niekto s Galaxy smartfónom pôjde okolo neho, zobrazí sa mu upozornenie. Je tam však podmienka, že aj váš kamarát alebo známy musí mať Galaxy smartfón, inak sa mu nič nezobrazí. Naskytá sa otázka ochrany bezpečnosti a súkromia, pretože ak stratíte smartfón a okolo pôjde iná osoba s Galaxy smartfónom, ktorá vás nepozná a nájde váš smartfón, tak vám ho nemusí vrátiť.

smartfóny Samsung už nájdete aj offline
Od teraz nájdete svoj smartfón aj offline.

Apple v tomto predbehol Samsung a priniesol podobnú funkciu už s príchodom iOS 13. Funkcia tam taktiež využíva Bluetooth a musí byť aktivovaná prostredníctvom aplikácie.

Máte skúsenosti s hľadaním strateného mobilu?

Podarilo sa vám stratiť, ale aj nájsť váš smartfón prostredníctvom podobnej aplikácie ako je táto? Ak máte nejaké zaujímavé príhody podeľte sa o ne dole v komentároch.

Náš tip
Ako nájsť stratený Android smartfón? | NÁVOD
24.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+