MojAndroid

Spoločnosti Intel sa podarilo naportovať najnovšiu verziu operačného systému od Google, Android 4.1 Jelly Bean, tak aby pracovala aj na zariadeniach s procesorom Atom, s kódovým označením Medfield. Na trhu je v súčasnosti dostupných niekoľko smartfónov s čipom od Intelu. Spomenúť môžeme napríklad ZTE Grand X IN či Orange Santa Clara. Všetky tieto modely bežia so staršou verziou Androidu. To by sa však malo už čoskoro zmeniť.

Android 4.1 Jelly Bean má na svojom smartfóne poháňanom procesorom Intel aj Mike Bell, vice-prezident a generálny manažér skupiny pre mobilné zariadenia spoločnosti. Tiež dodal, že najnovší Android testujú už aj viacerí zamestnanci. Prehlásenie prišlo len niekoľko dní pred tlačovou konferenciou Motoroly v Londýne, kde sa majú v spolupráci s Intelom predstaviť nové zariadenia. Predpokladáme, že pôjde o nové smartfóny z rady Droid RAZR, ktoré Motorola predstavila minulý týždeň. Tieto majú byť dostupné aj na európskom trhu a podľa informácií z minulého týždňa, poháňané práve procesorom Intel – aspoň čo sa modelu Droid RAZR M týka.

Intel v súčasnosti smartfóny poháňa jednojadrovým čipom Atom. Ešte do konca roka sa však má objaviť nová generácia Intel procesorov s dvoma jadrami, vyrobenými 22nm technológiou. Kódové označenie pre tento čip je Intel Merrifield a má ponúknuť nižšiu spotrebu a vyšší výkon, ako súčasne Intel procesory. Do roku 2014 má prejsť spoločnosť na výrobu 14nm čipov.

Zdroj: pcworld

13.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+