MojAndroid

Nositeľné zariadenia patria k obľúbeným nástrojom na meranie športovej aktivity. Ak si však myslíte, že na presné meranie potrebujete napríklad inteligentný náramok, nová štúdia Pensylvánskej univerzity vás možno vyvedie z miery. Podľa meraní sa totižto výsledky zo smartfónov odlišujú od skutočných hodnôt v priemere len o 7%. Nositeľné zariadenia sú pritom menej presné.

Výsledky štúdie sú postavené na testovacom rámci, ktorý pozostáva z údajov 10 najpredávanejších aplikácií pre smartfóny. Celkom 14 účastníkov chodilo dvakrát na bežiacom páse po 500 a 1500 krokov, pričom ich kroky boli zaznamenané naraz na trojicu nositeľných zariadení, športový tracker ako je FitBit One a trojicu smartfónov. Dáta, zaznamenané zo smartfónov sa len nepatrne odlišovali od pozorovaných krokov (v rozmedzí -6,7 až 6,2% relatívneho rozdielu priemerného počtu kroku), pričom dáta z nositeľných zariadení sa odlišovali výraznejšie (v rozmedzí -22.7 až -1.5%).

Výsledky testov však nepokrývali dostatočne široké portfólio produktov a hlavne neboli zahrnuté tie najnovšie produkty dostupné na trhu. Okrem toho treba počítať aj s tým, že ľudia využívajú tzv. fitness trackery aj z toho dôvodu, že v niektorých situáciách sa smartfón jednoducho neosvedčil. Napríklad pri behu je pohodlnejšie mať na ruke náramok, ako celú trasu držať smartfón alebo mať ho v obale pripnutý na ruke. Čo myslíte?

Zdroj: sciencedaily

11.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+