MojAndroid

Google sa o svojich zákazníkov stará a o tom svedčia aj časté aktualizácie, ktoré prináša na smartfóny Pixel. Tie najnovšie dostali februárové bezpečnostné záplaty. Pokiaľ chce vyniknúť pred konkurenciou, technologický gigant musí ale do svojho repertoára pridávať aj nové vychytávky. V programe najnovšej verzie Androidu boli objavené črty funkcie na adaptabilnú citlivosť na dotyk. Informuje o tom internetový portál AndroidAuthority.

Displej smartfónu rozozná vonkajšie podmienky

Spomínaná časť kódu bola nájdená vo verzii operačného systému Android 14 QPR3 Beta 1. Pripravovaná funkcia by mala byť podľa všetkého schopná automaticky upraviť citlivosť dotyku obrazovky na základe okolitých podmienok a aktivít používateľa.

Presnejšie informácie síce nie sú ešte dostupné, ale v praxi by to mohlo znamenať, že váš Pixel bude schopný rozoznať napr. dážď a sneh. Vďaka tomu bude vedieť primerane zmeniť citlivosť podľa potrieb. V rámci aktivít sa najskôr rozprávame o plávaní, pretože keď je obrazovka mokrá, ťažko sa smartfón využíva.

Pixel 8 dokáže rozoznať ochranné sklo

Séria Pixel 8 je už teraz schopná detekovať, či máte na svojom zariadení nalepené ochranné sklo. Pokiaľ áno, vyzve vás, aby ste v príslušných nastaveniach zapli daný režim. Vďaka tomu zvýšite citlivosť svojej obrazovky. Nová adaptabilná funkcia by mohla túto činnosť urobiť automaticky, prípadne ju ešte nejak inak posunúť vpred.

Čo je nové u konkurencie?

Na neutíchajúci trend s umelou inteligenciou naskakuje OnePlus, ktorý doteraz poctivo odolával. Modely OnePlus 11 a 12 dostanú nové funkcie ako napr. zhrnutie obsahu telefonátov, či odstránenie nežiaducich osôb/predmetov z fotografií.

Značka Xiaomi zas nenápadne do sveta vypustila informáciu, že si bude po novom vyrábať vlastné procesory. Nie je ešte úplne jasné, či u budúcej série Xiaomi 15 pôjde o spoluprácu s Qualcomm, alebo nie. Samsung cez One UI 6.1 vylepšil funkciu plávajúcich okien, ktoré sa všetky otvoria pomocou stlačenia jedného tlačidla.

Náš tip
Do Gmailu sa dostáva zaujímavá funkcia. Google myslí aj na znevýhodnených

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+