MojAndroid

V Európe sa čoskoro dočkáme nového predajcu smartfónov. Japonská spoločnosť Panasonic, ktorá od roku 2005 pôsobila len na domácom trhu, totiž plánuje príchod aj do iných krajín vrátane Európy. Táto spolu s USA patrí medzi najperspektívnejšie trhy, keďže ich obyvatelia patria medzi najčastejších používateľov smartfónov. Spoločnosť už dokonca hľadá PR agentúru, ktorá by jej pomohla so štartom predaja. Prvých zariadení od Panasonicu by sme sa mohli dočkať už na budúci rok.

V obchodoch by sme sa tak mohli stretnúť s mobilmy značky Panasonic, akým je napríklad fotomobil LUMIX Phone 101P, ktorý má v tele zabudovaný kvalitný digitálny fotoaparát s rozlíšením 13.2 Mpix a 4x optickým zoomom. Ostatné Parametre sú však tiež veľmi slušné: Android 2.3 Gingerbread, 4 palcový LCD qHD displej, dvojjadrový procesor OMAP 4430 s taktom 1GHz, vodeodolná konštrukcia, digitálny TV tuner a ďalšie.

Zdroj: androidcommunity.com

18.11.2011
  • Peter

    cinania davaju do vsetkych high-end telefonov tv tuner, panasonic by bol u nas asi prvy co to bude zabudovavat v standarde takze sa spametaju mozno aj ostatni vyrobcovia pre europu, ved u nas myphone za 100e ma dvb-t tuner

  • Michal Merasicky18

    ked  to bude mat opticky zoom a kvalitny fotak nevaham 

  • Palike

    Vyzera to na schopny fototelefon :) ale aka bude cena?

+