MojAndroid

Smartfóny s duálnymi fotoaparátmi sa stávajú čoraz populárnejšie. Podľa spoločnosti Counterpoint by ich počet tento rok mal rásť raketovým tempom. Do konca tohto roka sa totiž očakáva, že duálny snímač bude použitý vo viac ako 300 miliónoch zariadeniach. To predstavuje medziročný nárast o 400%.

K použitiu duálneho fotoaparátu sa prikláňa stále viac výrobcov a postupne začínajú byť bežnou záležitosťou aj u lacnejších zariadení. Celé to pritom začalo už v roku 2011, kedy LG Innotek dodal prvý duálny fotoaparát pre LG Optimus 3D – ten slúžil pre vytváranie 3D fotografií. Neskôr sa podobná zostava objavila aj v HTC Evo 3D. Znovuzrodenie prišlo potom s novým HTC One M8 a neskôr s ďalšími modelmi. Duálne fotoaparáty však svoje čaro ukázali najmä s príchodom Huawei P9, či iPhone 7 Plus.

Samozrejme, obľube smartfónov s duálnymi snímačmi sa tešia aj výrobcovia komponentov. LG Innotek, ktorý je hlavným dodávateľom pre Apple a LG, zaznamenal v poslednom štvrťroku minulého roka rekordné zisky a inak by tomu nemalo byť ani tento rok.

Zdroj: phonearena

17.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+