MojAndroid

Dvaja vedci prišli na spôsob, ako smartfóny chránené odtlačkom prsta jednoducho oklamať a dostať sa cez ich ochranu k používateľovým dátam. Kai Cao a Anil K. Jain na katedre informatiky a výpočtovej techniky na Michigan State University vyvinuli jednoduchšiu a rýchlejšiu metódu pre získanie odtlačku, ktorý je pre potreby odomknutia zariadenia možné získať už do 15 minút.

Ide pritom o lacnejšie riešenie, ktoré vás vyjde na približne 500 dolárov. K získaniu odtlačku prsta a jeho vytlačeniu budete potrebovať len atramentovú tlačiareň, tri AgIC strieborné vodivé kazety, normálny čierny cartridge a špeciálny AgIC papier.  Vedci tvrdia, že odtlačok prsta je možné naskenovať z rôznych predmetov alebo aj zo samotného smartfónu používateľa. Stačí ho potom horizontálne preklopiť a vytlačiť na lesklú stranu špeciálneho AgIC papiera. Následne je možné takto vytlačený odtlačok vystrihnúť a priložiť ho k snímaču odtlačkov na zariadení, ktoré ho rozpozná a odomkne sa. Takýmto spôsobom boli hacknuté už aj zariadenia spoločností Samsung a Huawei – konkrétne modely Samsung Galaxy S6 a Honor 7. Podľa vedcov si ale hacknutie Honoru 7 vyžiadalo viac pokusov ako v prípade Samsungu.

Vedci takýmto spôsobom chceli demonštrovať, ako jednoducho sa v mnohých prípadoch dá obísť biometrický snímač, ktorý sa pomaly stáva mainstreamom. Je preto otázne, ako sa s bezpečnosťou popasujú výrobcovia. Riešením by mohli byť bezpečnejšie čítačky, ktoré vedia vytvoriť a pracovať s 3D modelom odlačkov prstov. Takéto riešenie predstavil Qualcomm a pomaly sa dostáva aj do smartfónov – prvým z nich je čínsky Le Max Pro.

Zdroj: softpedia

7.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+