MojAndroid

Jednou z hlavných výhod smartfónov oproti klasickým počítačom je fakt, že ich máme stále poruke. Ak chceme niečo rýchlo zistiť, je oveľa jednoduchšie zadať požadovanú frázu do Google na našom smartfóne, ako keby sme k tejto jednoduchej operácii mali využívať počítač. Rastúci počet ľudí so smartfónom mal teraz za následok, že prvýkrát v histórii vyhľadávame cez Google častejšie zo smartfónov ako z klasických počítačov.

Informoval o tom zástupca produktu Google Search Amit Singhal, ktorý ešte dodal, že tento trend bude aj naďalej pokračovať a pomer mobilných vyhľadávaní bude stále rásť. Teraz nemáme k dispozícii presné čísla, no vieme, že každý mesiac vykonáme približne 100 miliárd vyhľadávaní zo smartfónov a približne rovnaký počet aj z počítačov. Zaujímavé pritom je, že táto správa sa netýka všetkých mobilných zariadení, ale iba smartfónov, pričom tento pojem je v tomto prípade definovaný ako mobilné zariadenie s displejom s maximálnou uhlopriečkou 6″.

Hoci tieto správy nie sú prekvapujúce, je zaujímavé sledovať, ako sa vyvíja spôsob, akým používame naše digitálne zariadneia. Pre technologické spoločnosti po celom svete to znamená veľkú výzvu, no pre samotných užívateľov zasa výrazné zjednodušenie každodenných aktivít.

Zdroj: Financial Times via pocketnow

10.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+